WSPÓLNOTA - HISTORIA - ROMITORIUM FRANCISZKAŃSKIE W JAWORZYNCE

Przejdź do treści

Menu główne:

WSPÓLNOTA - HISTORIA

Wspólnota

Do chwili obecnej wspólnotę Romitorium w Jaworzynce
w różnych dłuższych okresach czasu tworzyli następujący Bracia
(wykaz wg precedencji):


Rafał L. Kogut OFM
profesja wieczysta: 09.01.1980 r.
święcenia prezbiteratu: 07.04.1982 r.

Syrach B. Janicki OFM
profesja wieczysta: 04.02.1990 r.
święcenia prezbiteratu: 16.05.1991 r.

Antoni T. Rojek OFM
profesja wieczysta: 07.10.2001 r.
święcenia prezbiteratu: 29.06.2003 r.

Medard M. Hajdus OFM
profesja wieczysta: 06.02.2006 r.
święcenia prezbiteratu: 26.04.2007 r.

Auksencjusz D. Gad OFM
prof. wiecz. 05.02.2005 r.

Daniel B. Waszek OFM
profesja wieczysta: 06.01.2008 r.
święcenia prezbiteratu: 30.04.2009 r.


Jarosław K. Werwiński OFM
profesja wieczysta: 07.03.2010 r.




Ponadto we wcześniejszym, "wieluńskim" okresie, razem z braćmi Rafałem i Syrachem, wspólnotę Romitorium tworzył również  Wojciech M. Mainka OFM (profesja wieczysta: 07.05.1988 r.; święcenia prezbiteratu: 20.05.1989 r.).


Wielu innych Braci naszej Prowincji współtworzyło Wspólnotę Romitorium w krótszych okresach czasu.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego