WSPÓLNOTA - TERAŹNIEJSZOŚĆ - ROMITORIUM FRANCISZKAŃSKIE W JAWORZYNCE

Przejdź do treści

Menu główne:

WSPÓLNOTA - TERAŹNIEJSZOŚĆ

Wspólnota

W chwili obecnej wspólnotę Romitorium tworzy trzech Braci:


Innocenty A. Kiełbasiewicz OFM, urodzony 09.01.1971 r. w Katowicach. Nowicjat w Zakonie Braci Mniejszych rozpoczął 01.09.1990 r.; profesję wieczystą złożył 02.02.1996 r.; święcenia prezbiteratu przyjął 29.04.1997 r. Magister licencjusz teologii w specjalizacji teologia duchowości. Pełni funkcję Prezesa Romitorium i Ekonoma oraz Asystenta Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wobec Wspólnoty w Koniakowie i jednej z trójwiejskich wspólnot Domowego Kościoła. W Romitorium w Jaworzynce przebywa od 22.08.2010 r. Imieniny zakonne obchodzi 12 sierpnia.


Antoni T. Rojek OFM, urodzony 06.02.1976 r. w Wodzisławiu Śląskim. Nowicjat w Zakonie Braci Mniejszych rozpoczął 23.08.1996 r.; profesję wieczystą złożył 07.10.2001 r.; święcenia prezbiteratu przyjął 29.06.2003 r. Posiada tytuł Bacalaureatus in Sacra Theologia (odpowiednik magistra teologii) uzyskany na Pontificium Atheneum Antonianum, Facultas Scientiarium Biblicarum et Archeologiae, Studium Theologicum Jerosolymitanum w Jerozolimie. Jest doskonale przygotowany do organizowania i prowadzenia pielgrzymek po Ojczyźnie Chrystusa. Wielkrotnie już wcześniej pełnił tę posługę. W naszym Domu pełni funkcję Wikariusza Domu. W Romitorium w Jaworzynce przebywa od 01.09.2016 r. Imieniny zakonne obchodzi 13 czerwca.


Boguchwał Z. Orczyk OFM,
urodzony 30.08.1962 r. w Siemianowicach Śląskich. Nowicjat w Zakonie Braci Mniejszych rozpoczął 29.08.1987 r.; profesję wieczystą złożył 02.02.1992 r.; święcenia prezbiteratu przyjął 14.05.1993 r. Posiada tytuły: magistra inżyniera metalurgii oraz doktora teologii w specjalizacji teologia dogmatyczna (mariologia). Pełni funkcję Prowincjalnego Animatora Sprawiedliwości, Pokoju i Integralności Stworzenia, Prowincjalnego Duszpasterza ds. Ekologii oraz Asystenta jednej z trójwiejskich wspólnot Domowego Kościoła. W Romitorium w Jaworzynce przebywa od 01.09.2013 r. Imieniny zakonne obchodzi 18 marca.




Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego