CZYTELNIA - DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ MODLITWY - ROMITORIUM FRANCISZKAŃSKIE W JAWORZYNCE

Przejdź do treści

Menu główne:

CZYTELNIA - DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ MODLITWY

Czytelnia

MODLITWA JAK PRZYJAŹŃ
10 PRZYKAZAŃ MODLITWY1.  W Modlitwie jak w Przyjaźni: przede wszystkim zacznij się modlić bo tego nic nie jest w stanie zastąpić.


2.  W Modlitwie jak w Przyjaźni zwracaj uwagę i szukaj nie siebie samego ale swego Przyjaciela abyś nie minął go obojętnie.

3.  W Modlitwie jak w Przyjaźni ważna jest umiejętność pięknego mówienia lecz ważniejsza jest umiejętność uważnego słuchania gdyż tak właśnie stajesz się obdarowanym.

4.  W Modlitwie jak w Przyjaźni nigdy się nie spiesz i nie popędzaj ale raczej staraj się zachować cierpliwość abyś czasem nie przeoczył czegoś ważnego i wartościowego.

5.  W Modlitwie jak w Przyjaźni zadbaj o to by okoliczności
m.in. czas i miejsce były jak najbardziej odpowiednie bo lepiej modlić się siedząc niż klęcząc myśleć tylko o kolanach.

6.  W Modlitwie jak w Przyjaźni nie ma przerwy dlatego pamiętając iż modlą się nie tylko złożone ręce traktuj całe swoje postępowanie jako inny sposób i jako przedłużenie swojej Modlitwy.

7.  W Modlitwie jak w Przyjaźni nie zapominając i nie zaniedbując tego co już wiesz szukaj nowych sposobów jej realizacji i nie bój się korzystać ze swej wyobraźni, bo ona ważniejsza jest niż wiedza.

8.  W Modlitwie jak w Przyjaźni pamiętaj o wszystkich i o wszystkim lecz nie zapominaj o tym i o tych których nosisz w sercu by nie musieli przypominać Ci o sobie bo mogą to czynić w najmniej odpowiednich momentach.

9.  W Modlitwie jak w Przyjaźni za każdym razem kiedy prosisz nie zapomnij co najmniej trzy razy podziękować i nie każ się prosić ale bądź hojny nawet ponad miarę.

10.  W Modlitwie jak w Przyjaźni choćby nazywali Cię obłudnikiem nie przestawaj czynić dobrze i koniecznie ucz się jak to robić jeszcze lepiej aż do końca swego życia.


Innocenty A. Kiełbasiewicz OFMWróć do spisu treści | Wróć do menu głównego