AKTUALIZACJE i NOWOŚCI - ROMITORIUM FRANCISZKAŃSKIE W JAWORZYNCE

Przejdź do treści

Menu główne:

AKTUALIZACJE i NOWOŚCI

Aktualności

Pojawiły się następujące nowości i aktualizacje:

2017-09-051. Znalazłem trochę czasu i poprawiłem responsywność witryny. Można ją teraz wygodniej otwierać na tabletach i smartfonach :-)


2. W końcu, w końcu, w końcu dodałem tekst o powstaniu wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Koniakowie.

2016-09-231. I oto: dłuuugo, baaardzo długo realizowana aktualizacja. Jakoś ciągle nie było warunków, aby ją sfinalizować. Przeszkody, kłody, kłody, przeszkody... Ponieważ jednak w naszej wspólnocie w tzw. międzyczasie dokonały się dość istotne zmiany, to jednak w końcu zawziąłem się w sobie wielką zawziętością, zmobilizowałem się mobilizacją przeogromną i oto jest.

2. Ponownie zaktualizowano informacje personalne w zakładce Wspólnota - Teraźniejszość i konsekwentnie również w zakładce Wspólnota - Historia. Związane to jest z opuszczeniem naszej wspólnoty przez br. Jarosława, posłanego do pracy w Bezau (Austria) i przybyciem z Ziemi Świętej br. Antoniego.


3. Zaktualizowana również została - w końcu - Kronika na rok 2013, zamieszczona kronika z lat: 2014, 2015 i kawałek z roku 2016-go. Szczerze powiedziawszy co do kroniki to pozostało mi jeszcze sfotografować i zamieścić kolejne kilka stronic z Galerii - Kroniki a raczej Księgi Pamiątkowej naszego Domu, gdzie znajdują się wpisy naszych drogich i zacnych Gości :-)


4. Ponieważ pełnię funkcję asystenta Franciszkańskiego Zakonu Świeckich wobec Wspólnoty FZŚ w Koniakowie, dlatego też rozepchnąłem się nieco łokciami i znalazłe również nieco miejsca, aby udzielić gościny tejże Wspólnocie na naszej witrynie. Przynajmniej tymczasowo :-)


5. W związku z tym powstała i została też dodana kolejna ulotka duszpasterska do pobrania w formacie PDF. Tym razem jest to Informator Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Jest to krótki, na prawdę bardzo krótki informator z ogólnymi informacjami.


6. W dziale Download można również pobrać dodatek do Liturgii Godzin w formie 4 kartek zawierających dodatkowe Wezwania w intencji powołań do wykorzystania podczas modlitwy Jutrzni i Nieszporów, rozpisane odpowiednio na każdy z czterech tygodni Psałterza. Można tam znaleźć również pliki w formacie DOCX (WORD) do późniejszej samodzielnej ich edycji.

7. Po raz kolejny pojawiło się również nieco zmian w szacie graficznej. Są one - podobnie jak poprzednio - raczej natury delikatno-kosmetycznej. Nasza strona należy do tych tzw. statycznych, gdzie bardziej stawiamy na - raczej - niezmienne informacje na temat zasad i praktyki funkcjonowania naszego Domu aniżeli na codzienny i dynamiczny (np. blogowo-vlogowy) serwis informacyjny, więc jeśli ktoś spodziewał się rewolucji w tym względzie ten się niestety zawiedzie. Kto jednak wie co można u nas znaleźć ten to znajduje. Wszakże: "Kto szuka ten znajdzie a kołaczącemu dadzą kołocz..." czy jakoś tak ;-) Zawsze można zadzwonić albo machnąć list via e-mail. Zapraszamy


8. Oprogramowanie WYSIWYG, z którego obecnie korzystam otrzymało możliwość sprawdzania wszystkich niedoróbek systemowych z czego również skwapliwie skorzystałem. Błędy ortograficzne, stylistyczne, nieelektroniczne i zwykłe ludzkie pomyłki są moją wyłączną własnością w związku z czym udzielam darmowej licencji na korzystanie z nich każdem kto by sobie tego życzył ;-)

------------------------------

2013-09-101. Pojawiła się nowa zakładka z informacjami dotyczącymi możliwości zamawiania Mszy św. w naszym Romitorium - Intencje Mszalne.
2. Zaktualizowano informacje personalne w zakładce Wspólnota - Teraźniejszość i konsekwentnie również w zakładce Wspólnota - Historia.
3. Pojawiło sie nieco kosmetyki ;-)

------------------------------

2013-05-181. W dziale z Regulaminami pojawił się tegoroczny wielkanocny List z Pustelni do Braci Prowincji. Napisaliśmy go z trzech powodów: najpierw jako życzenia na zbliżającą się Uroczystość Zmartwychwstania; dalej z okazji rozpoczęcia w tym roku małego jubileuszu 10 lecia istnienia Romitorium w Jaworzynce na Śliwkuli (13 maja 2003 roku rozpoczęły się prace nad przebudową domu na Śliwkuli a 9 grudnia 2003 roku bracia Rafał i Syrach opuścili definitywnie klasztor w Wieluniu i na stałe wprowadzili się do wyremontowanego już domu); i po trzecie: w związku ze zbliżającą się Kapitułą naszej Prowincji i przewidywanymi zmianami personalnymi na placówkach. List został skierowany i przekazany indywidualnie każdemu z Braci stając się w ten sposób nie tylko tekstem informacyjnym ale również indywidualnym zaproszeniem do ponownego rozeznania swego powołania i rozważenia decyzji o włączeniu się w życie i apostolat Romitorium w Jaworzynce na Śliwkuli.
2. W dziale KRONIKA pojawiły się kolejne wpisy. Uzupełnione zostały lata 2010, 2011, 2012 a rok 2013 doprowadzony został aż do końca marca br. Kolejne wpisy wkrótce.
3. W końcu dokonanych też zostało kilkanaście mniejszych zmian i poprawek, głównie kosmetycznych.
------------------------------2012-05-12


1. W KOŃCU (!!!), po wielu problemach i zawirowaniach, udaje się coś dodać ;-) W dziale DOWNLOAD znajduje się "Historia Jezusa W Ciągu Roku". To teksty Pisma św. poświęcone życiu Jezusa podzielone i ułożone fragmentami na każdy dzień roku. Dodatkowo, przy każdym dniu, dołożono sporo miejsca na osobiste notatki. Projekt przygotowany oryginalnie przez ewangelików amerykańskich, następnie przejrzany i przeredagowany przez ks. Adama Prozorowskiego z Archidiecezji Poznańskiej oraz p. Annę Krzyżaniak. Teraz jeszcze raz przekształcony w plik PDF przeze mnie. Udostępniony do użytku prywatnego.
2. W CZYTELNI pojawił się również tekst rozważania "branżowego" ;-). Nosi tytuł "Tematyka franciszkańskich rekolekcji zakonnych". Dla zainteresowanych również do pobrania w formie pliku PDF w dziale DOWNLOAD.

------------------------------

2012-12-121. W CZYTELNI dodany został tekst DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ MODLITWY
2. Również w dziale DOWNLOAD został dodany tekst DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ MODLITWY do pobrania w formacie PDF


------------------------------


2012-10-151. START ! Na dzień dzisiejszy wszystko co jest, nowe jest ;-)


------------------------------


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego