KRONIKA - ROK 2014 - ROMITORIUM FRANCISZKAŃSKIE W JAWORZYNCE

Przejdź do treści

Menu główne:

KRONIKA - ROK 2014

Kronika
KRONIKA PUSTELNI NA ŚLIWKULI
 
ANNO DOMINI 2014
 

 
2014.01.01           Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Podczas porannej świątecznej Eucharystii prosiliśmy dobrego Boga o obfite błogosławieństwo dla nas, dla wszystkich współbraci, krewnych, naszych fundatorów i dobrodziejów oraz dla wszystkich obecnych na Mszy św.  Po obiedzie br. Jarosław pojechał do znajomych do Cieszyna.

 
 
2014.01.02           Pierwszy czwartek miesiąca. Bracia kapłani pojechali do Koniakowa aby tradycyjnie spowiadać dzieci i młodzież gimnazjalną. Br. Jarosław pojechał do blacharza, do p. Kohuta aby zreperować małą stłuczkę w żółtej Pandzie.

 
 
2014.01.03           Br. Innocenty pojechał spowiadać Siostry do Jabłonkowa i do Ustronia. Potem pojechał do mamy do szpitala w Cieszynie. Wieczorem wraz z br. Boguchwałem udali się do Koniakowa na Godzinę Świętą i spowiedź dorosłych z racji pierwszego piątku miesiąca.

 
 
2014.01.04           Po południu na 16 br. Innocenty udał się do Koniakowa na opłatek wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który rozpoczął się przy ołtarzu w koniakowskim kościele parafialnym a zakończył przy stole rekreacyjnym w Domu Rekolekcyjnym EMAUS. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze i przy kolędowaniu. Br. Boguchwał i br. Jarosław pojechali na IV Bal Bezalkoholowy na który otrzymaliśmy zaproszenie, który miał miejsce w karczmie Pilsner na Ochodzitej.

 
 
2014.01.05           Druga Niedziela okresu Bożego Narodzenia. Dzień przebiegł nam wyjątkowo spokojnie i na wypoczynku. Dopiero wieczorem przyjechali goście do br. Boguchwała.

 
 
2014.01.06           Uroczystość Objawienia Pańskiego. Br. Innocenty pojechał dzisiaj do Cieszyna do mamy do szpitala ponieważ pojawiły się znowu jakieś komplikacje. Br. Boguchwał wraz z br. Jarosławem pojechali do Bielska-Białej aby w tamtejszej katedrze p.w. św. Mikołaja wziąć udział w uroczystym ingresie nowego ordynariusza naszej diecezji, ks. Bp Romana Pindla. Wieczorem całą wspólnotą pojechaliśmy odprawić kolędę do bratniego klasztoru w Koszarawie. Po rekreacji br. Jarosław pojechał na pokolędowe a br. Innocenty i Boguchwał wrócili do domu.

 
 
2014.01.09           Dzisiaj br. Innocenty obchodził 43 rocznicę urodzin. Plurimos Annos!

 
 
2014.01.10           Br. Boguchwał pojechał do Kamesznicy i do Żabnicy aby spowiadać siostry natomiast br. Innocenty wieczorem po adoracji odprawił Mszę św. dla wspólnoty Sychar.

 
 
2014.01.11           Rano na godzinę 9 br. Innocenty pojechał do Istebnej aby wziąć udział w spotkaniu opłatkowym tamtejszej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wieczorem z pokolędowego wrócił br. Jarosław.

 
 
2014.01.12           Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończymy okres Bożego Narodzenia. Z tej okazji br. Innocenty wraz z br. Jarosławem pojechali na 12 na Adorację Żłóbka Betlejemskiego do Górek Wielkich. Było to spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na którym obecny był emerytowany ordynariusz naszej diecezji, ks. Bp Tadeusz Rakoczy. Br. Boguchwał na 14 pojechał na opłatek Wspólnot Domowego Kościoła do Pierśćca gdzie obecny był bp. Ordynariusz Roman Pindel.

 
 
2014.01.13           Dzisiaj odbyło się kolędowanie w naszym domu. Nabożeństwo przeprowadzili i dom nam poświęcili bracia z Koszarawy. Wieczorem przyjechali fachowcy od remontu. Będą tworzyć łazienkę w pokoju br. Boguchwała. Wieczorem br. Innocenty pojechał do Koniakowa na spotkanie Oazy Rodzin.

 
 
2014.01.14           Remont ruszył pełną parą. Póki co trwa wynoszenie mebli i wstępne kucie podłogi w miejscu gdzie będzie usytuowana toaleta i węzeł wodny. Przed południem br. Innocenty pojechał do Żor w celu przeprowadzenia konsultacji medycznych swojej mamy. Wieczorem zaś pojechał do naszego domu w Cieszynie aby rozpocząć kolejny dzień skupienia.

 
 
2014.01.16           Rano br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa aby wyspowiadać siostry Elżbietanki a br. Jarosław do Cieszyna do lekarza. Wieczorem br. Boguchwał udał się do Istebnej na nabożeństwo modlitewne wspólnoty Ogień Boży.

 
 
2014.01.17           Br. Innocenty pojechał do Istebnej na wieczorne spotkanie biblijno-modlitewne wspólnoty trzeźwych alkoholików. Br. Boguchwał wieczorem miał spotkanie ze swoim kręgiem Domowego Kościoła.

 
 
2014.01.18           Dzisiaj świętowaliśmy imieniny zakonne br. Jarosława. Przenieśliśmy je z 21 stycznia ze względu na wyjazd br. Jarosława na spotkanie kwinkwenalne w przyszłym tygodniu. Na obiad zjechali się bracia z okolicznych klasztorów: z Cieszyna, z Jabłonkowa i z Koszarawy. Plurimos Annos br. Jarosławie!

 
 
2014.01.19           Druga Niedziela Zwykła. Br. Jarosław wyruszył do Chorzowa na spotkanie kwinkwenalne.

 
 
2014.01.20           Wieczorem przyjechał p. Jarosław Dymarek, serwisant AGD z Istebnej/Koniakowa aby naprawić piecyk gazowy w kuchni. Okazało się że wystarczy go dobrze wyczyścić.

 
 
2014.01.23           Późno wieczorem wrócił ze spotkania kwinkwenalnego br. Jarosław.

 
 
2014.01.24           Br. Boguchwał pojechał do Żabnicy i do Kamesznicy spowiadać siostry. Remont domu wydaje się zmierzać do szczęśliwego końca. Już bliżej niż dalej.

 
 
2014.01.26           Trzecia Niedziela Zwykła. Zostaliśmy dzisiaj zaproszeni na obiad do państwa Gorzołków na Wielki Potok. Oczywiście skwapliwie skorzystaliśmy z ich gościnności. Wieczorem br. Boguchwał pojechał jeszcze ze Mszą św. do Jaworzynki rozpoczynając tym samym naszą pomoc w tej parafii w nadchodzącym tygodniu wakacji zimowych.

 
 
2014.01.27           Wczoraj u państwa Gorzołków na Wielkim Potoku a dzisiaj gościliśmy u p. Legierskich, przełożonych koniakowskiej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Br. Boguchwał na 9 pojechał na Mszę św. do Lalik. Potem zaraz pojechał na swoje pokolędowe.

 
 
2014.01.29           Odwiedzili nas dzisiaj współbracia z Cieszyna. Ci, którzy nie mogli przyjechać w dniu imienin br. Jarosława. Odbyła się mała rekreacja.

 
 
2014.01.30           Br. Jarosław pojechał do Cieszyna do lekarza. Br. Innocenty wieczorem pojechał do Jastrzębia-Zdroju aby skonsultować medycznie możliwość rozpoczęcia rehabilitacji swojej mamy (obciążanie złamanej wcześniej nogi)

 
 
2014.01.31           Przyjechała dzisiaj do nas na krótki pobyt mama br. Jarosława. Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa spowiadać siostry.

 
 
 
2014.02.01           Po południu br. Innocenty i br. Jarosław udali się do Koniakowa na kolejne spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W trakcie spotkania konferencję wygłosiła mama br. Jarosława, która pełni funkcję przełożonej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Chorzowie Batorym. Wieczorem z pokolędowego wrócił br. Boguchwał.

 
 
2014.02.02           Czwarta Niedziela Zwykła oraz Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Modliliśmy się dzisiaj za osoby konsekrowane. Na zakończenie Mszy św. udzieliliśmy błogosławieństwa św. Błażeja patrona w chorobach gardła z racji na przypadające jutro wspomnienie tego Świętego. Po śniadaniu br. Innocenty poszedł ze spowiedzią,  komunią św. i namaszczeniem chorych do naszych sąsiadów, do p. Jana Suszki, który wczoraj wrócił ze szpitala. Br. Boguchwał miał po południu gości. Br. Jarosław wieczorem odwiózł mamę do domu do Chorzowa.

 
 
2014.02.03           Dzisiaj wieczorem, we wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, ok. godz. 18, w obecności rodziny i br. Boguchwała zmarł nasz sąsiad i dobrodziej, p. Jan Suszka. Zmarł dożywszy 86 lat. Requiescat in pace!

 
 
2014.02.04           Br. Boguchwał celebrował dzisiaj, za zgodą ks. Proboszcza Wiesława, Mszę św. w Domu Wczasowym Węgielek na Trzycatku. Msza św. była celebrowana dla grupy dzieci i młodzieży której przewodziła siostra Serafitka, Samuela. Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na kolację do państwa Małyjurków do Koniakowa.

 
 
2014.02.05           Po rannej Mszy św. z racji wspomnienia św. Agaty, dziewicy i męczennicy poświęciliśmy chleb, sól i wodę. O godzinie 9.30 w kościele parafialnym w Koniakowie odbył się pogrzeb śp. Jana Suszki. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz a kaznodzieją był nasz współbrat, br. Syrach Janicki, poprzedni przełożony Romitorium. Z naszej wspólnoty wzięli w nim udział br. Innocenty oraz br. Jarosław. Br. Boguchwał podobnie jak wczoraj celebrował w tym czasie Mszę św. na Trzycatku.

 
 
2014.02.06           Pierwszy czwartek miesiąca i dlatego br. Innocenty i br. Boguchwał pojechali na 16 do Koniakowa spowiadać dzieci i młodzież gimnazjalną. Br. Jarosław pojechał do lekarza do Cieszyna.

 
 
2014.02.07           Dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodził br. Dacjan Kuźma z Cieszyna. Przy okazji br. Innocenty podjechał do Sióstr Elżbietanek gdzie nadal przebywa jego mama i złożył jej życzenia z okazji urodzin które również dzisiaj obchodziła. Całą wspólnotą udaliśmy się z  do niego z życzeniami. Wieczorem na 16 pojechaliśmy do Koniakowa na Godzinę Święta i spowiedź dorosłych. Wieczorem br. Innocenty pojechał jeszcze na chwilę do Ustronia wyspowiadać siostry Boromeuszki.

 
 
2014.02.08           Dzisiaj odbyła się kolejna kapituła domowa naszej wspólnoty. Wzięli w niej udział wszyscy współbracia. Kapituła zakończyła się modlitwą za zmarłych współbraci i błogosławieństwem udzielonym przez br. Innocentego.

 
 
2014.02.09           Piąta Niedziela Zwykła. Dzisiaj rano obchodziliśmy uroczyście 60 urodziny naszego sąsiada p. Jana Kohuta, męża p. Heleny. Po obiedzie zawitał do nas br. Dorian Plas, z grupą 8 osób, bierzmowańców ze Starych Panewnik.

 
 
2014.02.10           Po raz kolejny zawitała do nas p. Wanda Kiolbasa, któ®a odbywa swoje dni skupienia. Będzie z nami do środy. Br. Boguchwał pojechał do dentysty.

 
 
2014.02.12           Wieczorem br. Innocenty pojechał na swoje pokolędowe.

 
 
2014.02.13           Br. Jarosław był dzisiaj u lekarza w Cieszynie.

 
 
2014.02.14           Br. Boguchwał pojechał dzisiaj do Kamesznicy i Żabnicy aby wyspowiadać siostry.

 
 
2014.02.15           Dzisiaj w Jabłonkowie swoje 60 urodziny obchodził br. Eligiusz Mazur, przełożony domu. Br. Boguchwał i br. Jarosław pojechali wieczorem aby złożyć mu serdeczne życzenia.

 
 
2014.02.16           Szósta Niedziela Zwykła. Rozpoczęliśmy kilkudniowe zastępstwo na Trzycatku.

 
 
2014.02.17           Wieczorem wrócił z pokolędowego wypoczęty br. Innocenty.

 
 
2014.02.18           Br. Innocenty pojechał rano do Jabłonkowa wyspowiadać siostry a wieczorem do Cieszyna aby rozpocząć w tamtejszej wspólnocie dzień skupienia.

 
 
2014.02.19           Dzisiaj br. Innocenty pojechał do Cieszyna, aby przeprowadzić mamę z Zakładu Sióstr Elżbietanek do Katowic, do domu rodzinnego. Okazuje się, że mama jest już w takim stanie, że chociaż potrzebuje dodatkowej opieki, to jednak może samodzielnie funkcjonować w domu.

 
 
2014.02.20           Br. Boguchwał pojechał wieczorem do Istebnej na nabożeństwo charyzmatyczne wspólnoty Ogień Boży.

 
 
2014.02.21           Br. Boguchwał w godzinach wieczornych wziął udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła w Koniakowie.

 
 
2014.02.22           Mszą św. o godz. 8 rano zakończyliśmy naszą posługę zastępstwo w parafii na Trzycatku. Wieczorem br. Innocenty wziął udział w spotkaniu biblijno-modlitewnym trzeźwych alkoholików w Istebnej.

 
 
2014.02.23           Siódma Niedziela Zwykła. Dzisiaj w naszym domu rozpoczęła swoje rekolekcje zakonne s. Franciszka ze wspólnoty sióstr Elżbietanek w Jabłonkowie.

 
 
2014.02.24           Br. Jarosław pojechał dzisiaj na spotkanie z Ministrem Prowincjalnym do Katowic a br. Boguchwał na pogrzeb dobrodziejki do Cieszyna. Wieczorem przyjechali malarze. Przywieźli materiały potrzebne do malowania całego naszego domu.

 
 
2014.02.25           Malowanie rozpoczęte. Pierwsze takie malowanie całego wnętrza domu, wszystkich pomieszczeń od dziesięciu lat.

 
 
2014.02.27           Dzisiaj zjedliśmy obiad na Trzycatku-Polanie w domu państwa Jałowiczorów. P. Paweł Jałowiczor, rzeźbiarz ludowy, jest od kilkunastu lat głównym budowniczym panewnickiej szopki.

 
 
2014.02.28           W ostatni dzień lutego br. Boguchwał pojechał spowiadać siostry do Kamesznicy i do Żabnicy. Wieczorem br. Innocenty w Koniakowie wziął udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła.

 
 
 
2014.03.01           Pierwsza sobota miesiąca w związku z tym po południu br. Innocenty pojechał do Koniakowa na tradycyjne spotkanie ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 
 
2014.03.02           Ósma Niedziela Zwykła. Dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodzi brr. Symplicjusz Sobczyk z Cieszyna. Tradycyjnie udaliśmy się na imieninowy obiad z życzeniami dla solenizanta. Swoje rekolekcje też dzisiaj zakończył s. Franciszka. Wieczorem br. Jarosław pojechał do Katowic na spotkanie z Ministrem Prowincjalnym.

 
 
2014.03.03           Dzisiaj, zgodnie z postanowieniem kapituły domowej pojechaliśmy na dwudniową wspólnotówkę do Koszarawy. Br. Boguchwał dotarł tam nieco później ze względu na obowiązek udania się do Olkusza na rozprawę spadkową.

 
 
2014.03.04           Wraz z wyjazdem wspólnotowym połączyliśmy kolejny dzień skupienia. Konferencję wygłosił nam nasz misjonarz br. Placyd Górka. Wieczorem po powrocie, br. Innocenty udał się jeszcze do Ustronia aby wyspowiadać siostry Boromeuszki.

 
 
2014.03.05           Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Po porannej Eucharystii odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Rozważania poprowadził br. Boguchwał. Po południu pojechaliśmy pospowiadać na 16 do Koniakowa i pomóc ks. Proboszczowi posypywać głowy wiernych popiołem podczas Mszy św. wieczornej.

 
 
2014.03.06           Z racji pierwszego czwartku miesiąca spowiadaliśmy dzisiaj w Koniakowie dzieci i młodzież gimnazjalną.

 
 
2014.03.07           Tradycyjnie odprawiliśmy dzisiaj Drogę Krzyżową z wiernymi. Rozważania poprowadził br. Boguchwał Wieczorem pojechaliśmy na Godzinę Świętą i Spowiedź do Koniakowa.

 
 
2014.03.08           Dzisiaj Dzień Kobiet. Jakkolwiek jest to niekościelne święto to jednak podczas porannej Eucharystii chcieliśmy pamiętać o wszystkich naszych kobietach, zwłaszcza o naszych mamach i siostrach. Wieczorem br. Boguchwał pojechał na rekolekcje parafialne i szkolne do parafii p.w. Bożego Ciała w Zabrzu-Kończycach.

 
 
2014.03.09           Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Br. Boguchwał rozpoczął rekolekcje w Zabrzu.

 
 
2014.03.10           Czerwona Panda pojechała dzisiaj na przegląd LPG do Ustronia.

 
 
2014.03.12           Z Zabrza wrócił br. zadowolony Boguchwał. Dobrze mu się współpracowało z tamtejszym proboszczem, ks. Andrzejem Żmudą.

 
 
2014.03.13           Br. Jarosław pojechał dzisiaj do Cieszyna do lekarza.

 
 
2014.03.14           Dzisiaj Drogę Krzyżową po Mszy św. porannej poprowadził br. Innocenty. Po śniadaniu pojechał do Jabłonkowa spowiadać siostry a następnie do Cieszyna gdzie wieczorem rozpoczął dzień skupienia dla tamtejszej wspólnoty braci. Br. Boguchwał zaś pojechał do Kamesznicy i Żabnicy też aby spowiadać siostry. Wieczorem celebrował Mszę św. dla wspólnoty Sychar.

 
 
2014.03.15           Br. Innocenty w Cieszynie przeprowadził dzień skupienia. Br. Jarosław pojechał do Chorzowa na urodziny rodzonego brata.

 
 
2014.03.16           Druga Niedziela Wielkiego Postu. Rano odprawialiśmy uroczystą Mszę św. w intencji br. Boguchwał z okazji imienin zakonnych. Plurimos Annos! Ze względu na wyjazd br. Innocentego zostały imieniny przeniesione na dzień dzisiejszy. Pod wieczór br. Innocenty pojechał do Skomielnej Czarnej aby wziąć udział w kolejnej sesji Kapucyńskiej Szkoły dla Spowiedników.

 
 
2014.03.19           Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W dniu dzisiejszym swoje imieniny obchodzi nas Fundator Józef Sikora. Udaliśmy się z życzeniami do jego pizzerii na Beskidzie i zostaliśmy poczęstowani specjalnością zakładu.

 
 
2014.03.20           Br. Innocenty musiał wcześniej wrócić ze Szkoły dla Spowiedników z powodu nagłego pogorszenia się stanu zdrowia jego mamy. Dostała gwałtownego krwotoku z nosa i w stanie poważnym została przewieziona najpierw do Szpitala Kolejowego w Katowicach-Ligocie a następnie do Kliniki na Ochojcu. Br. Innocenty pojechał od razu do Ochojca aby tam czuwać przy mamie. Br. Boguchwał wieczorem wziął udział w spotkaniu modlitewnym wspólnoty Ogień Boży w Istebnej.

 
 
2014.03.21           Mama br. Innocentego nad ranem została przeniesiona na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej Kliniki na Ochojcu i wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Rokowania są podobno złe dlatego br. Innocenty został w Katowicach. Poranną Drogę Krzyżową w naszym domu poprowadził br. Jarosław. Br. Boguchwał w kościele parafialnym w Jaworzynce wygłosił kazanie pasyjne.

 
 
2014.03.22           Wieczorem br. Boguchwał wziął udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła w Koniakowie.  Wieczorem wrócił z Katowic br. Innocenty. Stan jego mamy jest bardzo ciężki. Lekarze nie mogą przewidzieć co się może stać ale jak mówią organizm mimo wszystko walczy z niewydolnością wielonarządową.

 
 
2014.03.23           Trzecia Niedziela Wielkiego Postu. Po południu przyjechała rodzina br. Boguchwała świętować jego imieniny zakonne. Wieczorem br. Innocenty pojechał do mamy do Katowic.

 
 
2014.03.01           Narodowy Dzień Życia. Po południu wrócił z Katowic br. Innocenty. Stan mamy się nie zmienia dalej jest w śpiączce farmakologicznej. Dalej organizm walczy. Ale stan jest bardzo ciężki. Br. Innocenty wrócił aby wziąć udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła w Koniakowie.

 
 
2014.03.25           Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Br. Boguchwał pojechał z posługą kapłańską do Jaworzynki.

 
 
2014.03.27           Br. Jarosław pojechał dzisiaj do Cieszyna do lekarza.

 
 
2014.03.28           Poranną Drogę Krzyżową w naszym domu poprowadził dzisiaj br. Boguchwał. Po śniadaniu pojechał do Kamesznicy i do Żabnicy aby tam wyspowiadać siostry zakonne. Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa aby wyspowiadać siostry Elżbietanki a następnie pojechał do mamy do Katowic. Powoli zaczyna się wybudzanie mamy ze śpiączki farmakologicznej.

 
 
2014.03.29           Z Cieszyna przyjechała grupka osób z tamtejszego Klubu Inteligencji Katolickiej. Br. Boguchwał odprawił dla nich Mszę św.

 
 
2014.03.30           Czwarta Niedziela Wielkiego Postu. Odwiedziła nas dzisiaj p. Basia Zowada, katechetka z Koniakowa. Br. Innocenty pojechał do Katowic.

 
 
2014.03.31           Br. Jarosław pojechał dzisiaj do Istebnej aby odstawić żółtą pandę do p. Marcina Gazurka w celu przeprowadzenia przeglądu serwisowego i wymiany tego co trzeba wymienić.
 

 
2014.04.01           Trochę przedłużył się przegląd żółtej pandy. Dzisiaj swe imieniny zakonne obchodzi br. Hugon Prochoń z Koszarawy. Pojechaliśmy wszyscy na imieninowy obiad i rekreację. Wieczorem zawitał do nas br. Syrach Janicki. Jutro udaje się wraz z br. Jarosławem na pogrzeb do Jabłonkowa.

 
 
2014.04.02           Br. Boguchwał wcześnie rano pojechał do Jeleśni aby pomóc tamtejszym duszpasterzom w spowiadaniu. Br. Jarosław z br. Syrachem pojechali do Jabłonkowa na pogrzeb p. Zogatowej, siostry naszej Fundatorki z Istebnej. Br. Innocenty pojechał do szpitala w Oświęcimiu gdzie przeniesiona została jego mama ze względu na bliskość zamieszkania jego brata, który będzie się mamą opiekował.

 
 
2014.04.03           Tradycyjnie bracia kapłani pojechali dzisiaj na 16 do Koniakowa na spowiedź dzieci. Wieczorem br. Innocenty pojechał do Oświęcimia do mamy. Jej stan jest poważny ale stabilny.

 
 
2014.04.04           Drogę krzyżową u nas rano poprowadził br. Jarosław. Br. Boguchwał pojechał dzisiaj do Koniakowa już na 9 rano aby spowiadać dzieci, które mają rekolekcje szkolne. Pojechał też na 16 aby wziąć udział w Godzinie Świętej i spowiadać dorosłych.

 
 
2014.04.05           Mieliśmy dzisiaj gości w osobach mamy br. Jarosława wraz jego z rodzeństwem. Zamiast obiadu urządziliśmy grilla. Br. Innocenty po południu wrócił z Oświęcimia prosto na spotkanie co miesięczne ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 
 
2014.04.06           Piąta Niedziela Wielkiego Postu. W całej Trójwsi rekolekcje. Br. Innocenty rozpoczął rekolekcje w Jaworzynce na Groniu. Br. Boguchwał zaangażował się w pomoc w rekolekcjach w Koniakowie. Gości też u nas br. Efraim ze wspólnoty w Cieszynie, który prowadzi rekolekcje w Istebnej. Wszystkie rekolekcje potrwają do środy włącznie. Br. Jarosław pojechał dzisiaj do znajomych na urodziny.

 
 
2014.04.10           Br. Innocenty pojechał dzisiaj do Zabrza odebrać nowy malowany ręcznie paschał. I potem pojechał do mamy do szpitala w Oświęcimiu. Br. Jarosław pojechał do lekarza do Cieszyna.

 
 
2014.04.11           Br. Boguchwał pojechał do sióstr do Żabnicy i do Kamesznicy. Drogę Krzyżową w naszej kaplicy rano poprowadził br. Jarosław. Br. Innocenty pojechał wyspowiadać siostry do Jabłonkowa. Po obiedzie przyjechała na trzy dni p. Wanda Kiołbasa.

 
 
2014.04.12           Dzisiaj pojawiło się u nas dość dużo różnych osób z Trójwsi aby skorzystać z posługi sakramentalnej konfesjonału. Część umówiła się wcześniej telefonicznie a część przyjechała spontanicznie.

 
 
2014.04.13           Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Tradycyjnie poświęciliśmy dzisiaj w naszej kaplicy Palmy. o 11 br. Boguchwał celebrował Mszę św. w intencji Pawła Haratyka z Wielkiego Potoku z okazji 18 rocznicy urodzin.

 
 
2014.04.14           Wielki Poniedziałek. Poranną Drogę Krzyżową poprowadził br. Innocenty. On też pojechał wieczorem spowiadać do Koniakowa. Br. Boguchwał będzie uczestniczył w tym roku w obrzędach w Jaworzynce. Br. Jarosław zajął się przygotowaniem domu do świąt.

 
 
2014.04.15           Wielki Wtorek. Poranną Drogę Krzyżową poprowadził br. Innocenty. On też pojechał wieczorem spowiadać do Koniakowa na 16 a Br. Boguchwał na 17 do Jaworzynki.

 
 
2014.04.16           Wielka Środa. Poranną Drogę Krzyżową poprowadził br. Innocenty. On też pojechał wieczorem spowiadać do Koniakowa na 16. W międzyczasie pojechał na krótko odwiedzić swoją mamę w szpitalu w Oświęcimiu. Br. Boguchwał na 8.15 pojechał do Jaworzynki aby pomóc przeprowadzić objazd chorych.

 
 
2014.04.17           Wielki Czwartek. Poranną Drogę Krzyżową poprowadził br. Innocenty. Wieczorem rozpoczęliśmy obchody Świętego Triduum. Jak to było wcześniej ustalone br. Boguchwał pojechał do Jaworzynki na Groń a br. Innocenty wraz z br. Jarosławem będą brać udział w obrzędach w Koniakowie. .

 
 
2014.04.18           Wielki Piątek. Poranną Drogę Krzyżową poprowadził br. Innocenty. Br. Boguchwał udał się na 10 do Jaworzynki aby pomóc wyspowiadać dzieci przed świętami. On też pojechał wieczorem spowiadać do Jaworzynki na 16 i na obrzędy wielkiego Piątku na 17. Br. Innocenty również na 16 do Koniakowa spowiadać i na 17 na obrzędy.

 
 
2014.04.19           Wielka Sobota. Poranną Drogę Krzyżową poprowadził br. Jarosław. Br. Innocenty pojechał na 7 rano na spowiedź do Koniakowa a potem na 9 rano do Ustronia aby wyspowiadać Siostry. Później na 12 pojechał również spowiadać siostry do Jabłonkowa. Br. Boguchwał pojechał na 9 rano na spowiedź do Jaworzynki i potem ponownie na godzinę 16. Jak w poprzednie dni obaj wzięli udział w obrzędach Wigilii Paschalnej odpowiednio w Koniakowie i w Jaworzynce na Groniu.

 
 
2014.04.20           Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Obchodziliśmy ją uroczyście w naszej kaplicy zakonnej wraz ze wszystkimi stałymi bywalcami naszych nabożeństw z okolicznych parafii. Po uroczystej Eucharystii nastąpiło uroczyste śniadanie wielkanocne. Po nim niestety trzeba było podjąć pracę duszpasterską pomagając w parafii w Jaworzynce na Zapasiekach (Br. Innocenty) i w Koniakowie (br. Boguchwał). Na 12.30 zostaliśmy zaproszeni do naszych Fundatorów, p. Sikorów na obiad. Po obiedzie br. Innocenty pojechał do Oświęcimia aby trochę poświętować z mamą w szpitalu. Wieczorem wyjechał też do mamy br. Jarosław.

 
 
2014.04.21           Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Dalej pomagamy w Jaworzynce i w Koniakowie. Tym razem na Zapasieki pojechał br. Boguchwał a do Koniakowa br. Innocenty. Br. Boguchwał pojechał też do Jaworzynki na Groń aby koncelebrować o 11.15. Po tej Mszy św. pojechał do mamy. Wieczorem zaś pojechał od razu do Cieszyna aby, jak było to ustalone wcześniej, zastąpić braci tamtejszej wspólnoty, którzy wyjechali na wspólnotówkę.

 
 
2014.04.22           Wtorek w Oktawie Wielkanocy. Br. Boguchwał dalej w Cieszynie. Pozostanie tam aż do czwartkowego południa.

 
 
2014.04.23           Środa w Oktawie Wielkanocy. Br. Innocenty po śniadaniu pojechał do mamy do Oświęcimia. Po południu zawitał do nas br. Syrach aby celebrować w naszej kaplicy Mszę św. za naszych wspólnych znajomych i dobrodziejów.

 
 
2014.04.24           Czwartek w Oktawie Wielkanocy. Dzisiaj w naszym dekanacie odbył się Konwent Wielkanocny, czyli doroczne spotkanie kapłanów. Modliliśmy się tym razem w parafii w Koniakowie. Kazanie wygłosił br. Innocenty. Prosto na Konwent wrócił z Cieszyna br. Boguchwał. Wieczorem br. Innocenty otrzymał od swojego brata wiadomość iż nagle pogorszył się stan zdrowia mamy, ale że powoli powoli stan się stabilizuje i mama jest już znowu w pełni świadoma.

 
 
2014.04.25           Piątek w Oktawie Wielkanocy. Wcześnie rano przed modlitwami otrzymaliśmy informację o śmierci mamy br. Innocentego. Pojechał on zaraz do Oświęcimia aby pomóc bratu przygotować wszystko do pogrzebu. W czasie rannej Eucharystii modliliśmy się w intencji zmarłej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niech jej świeci, niech odpoczywa w pokoju! Amen! Br. Boguchwał do południa pojechał spowiadać siostry do Kamesznicy i Żabnicy, a wieczorem spotkał się ze swoim kręgiem Domowego Kościoła.

 
 
2014.04.26           Sobota w Oktawie Wielkanocy. Br. Boguchwał pojechał na 15 do Cieszyna do Sióstr Elżbietanek aby wziąć udział w uroczystościach odpustowych w kaplicy domowej Sióstr, która jest poświęcona Miłosierdziu Bożemu. Wieczorem wrócił z Katowic br. Innocenty aby w niedzielę odprawić przyjęte wcześniej Msze św.
 
.
 
2014.04.27           Druga Niedziela Wielkanocna i Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po odprawieniu Mszy św. w Jaworzynce na Groniu br. Innocenty pojechał do Katowic. W gości przyjechała p. Aleksandra Eysymontt.

 
 
2014.04.30           Dzisiaj odbył się w Katowicach-Panewnikach pogrzeb mamy br. Innocentego. Kazanie żałobne wygłosił br. Syrach Janicki. Br. Boguchwał i br. Jarosław pojechali zabierając ze sobą grupkę wiernych z Trójwsi. Późnym wieczorem ze względu na obowiązki duszpasterskie w nadchodzących dniach wrócił też br. Innocenty.

 
 
2014.05.01           Dzisiaj we wspomnienie św. Józefa Robotnika w Jabłonkowie u Sióstr Elżbietanek miała miejsce uroczystość pierwszej profesji. Wziął w niej udział br. Innocenty razem z br. Jarosławem. Br. Boguchwał poprowadził w tym roku uroczystości odpustowe w kościółku na Mlaskawce, który należy do parafii na Stecówce. Był zarówno sumistą jak i kaznodzieją odpustowym. Wieczorem z racji na pierwszy czwartek miesiąca br. Boguchwał pojechał również do Koniakowa pomagać spowiadać dzieci i młodzież gimnazjalną. Dzisiaj też rozpoczęliśmy miesiąc maryjny i w związku z tym bezpośrednio po Mszy św. porannej odbyło się krótkie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiliśmy litanię loretańska ku czci Najświętszej Maryi Panny. Takie nabożeństwo towarzyszyć nam będzie przez cały ten miesiąc.

 
 
2014.05.02           W dniu dzisiejszym swoje imieniny zakonne obchodzi br. Antonin Brząkalik, Minister Prowincjalny naszej Prowincji zakonnej. Całą wspólnotą pojechaliśmy złożyć mu serdeczne życzenia. Po południu na kilka dni przyjechała na skupienie p. Magdalena Sędkiewicz. Będzie z nami do niedzieli. Wieczorem br. Boguchwał udał się tradycyjnie do Koniakowa na Godzinę Świętą i spowiedź dorosłych.

 
 
2014.05.03           Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Br. Boguchwał kontynuuje swą posługę sumisty i kaznodziei odpustowego. Tym razem przewodniczył liturgii i wygłosił słowo Boże w kaplicy na Zapasiekach gdzie zawsze trzeciego maja obchodzony jest odpust patronalny Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju.

 
 
2014.05.04           Trzecia Niedziela Wielkanocna. Poranna Msza św. została jak zwykle w pierwszą niedzielę miesiąca ofiarowana za współbraci, Fundatorów, Dobrodziejów i w intencjach osób obecnych na Mszy św. Na godzinę 12 zawitali do nas Przewodnicy z Akademickiego Klubu Turystycznego (AKT) z Katowic pod wodzą p. Bochynka z Wyrchczadeczki.

 
 
2014.05.05           Wieczorem br. Innocenty wziął udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła.

 
 
2014.05.06           Dzisiaj wieczorem nasza wspólnota wzięła udział we Mszy św. w Koniakowie ofiarowanej za mamę br. Innocentego. Ofiarodawcami byli parafianie z Koniakowa.

 
 
2014.05.07           Dzisiaj w naszym domu odbyła się kolejna kapituła domowa. Wzięli w niej udział wszyscy bracia naszej wspólnoty. Kapituła zakończyła się modlitwą za zmarłych współbraci i błogosławieństwem udzielonym przez br. Innocentego.

 
 
2014.05.08           Dzisiaj w Brzegu Dolnym odbył się pogrzeb mamy naszego współbrata, br. Judy Bojanowskiego. W pogrzebie tym z naszej wspólnoty wziął udział br. Boguchwał.

 
 
2014.05.09           Br. Boguchwał pojechał dzisiaj rano do Żabnicy i do Kamesznicy a następnie do Brennej gdzie przeprowadzi rekolekcja dla cieszyńskiego KIK-u. Br. Innocenty pojechał spowiadać siostry do Jabłonkowa.

 
 
2014.05.10           Br. Innocenty pojechał dzisiaj wraz z br. Jarosławem na obiad do Cieszyna. Wzięli stamtąd br. Barnabę Dziekana, naszego misjonarza w Republice Centralnej Afryki, który przeżywał w Cieszynie swoje rekolekcje zakonne a który dzisiaj wieczorem poprowadził zaległe spotkanie koniakowskiej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 
 
2014.05.11           Czwarta Niedziela Wielkanocna. Br. Barnaba głosił dzisiaj Słowo Boże w parafii koniakowskiej. Po mszach św. bracia i siostry ze wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich pomogli mu zebrać przed kościołem kwestę na misje. Wieczorem wrócił z Brennej br. Boguchwał. Wieczorem też wszyscy spotkaliśmy się na rekreacji podczas której br. Barnaba dzielił się z nami swoimi wspomnieniami z pracy misyjnej na Czarnym Lądzie.

 
 
2014.05.12           Br. Barnaba wyjechał dzisiaj do Panewnik wraz z br. Innocentym który rozpoczął krótki tygodniowy zaledwie urlop.

 
 
2014.05.14           Br. Boguchwał udał się dzisiaj do lekarza okulisty.

 
 
2014.05.15         Br. Jarosław pojechał dzisiaj do Cieszyna do lekarza. Wieczorem br. Boguchwał pojechał do Istebnej na spotkanie modlitewne wspólnoty Ogień Boży.

 
 
2014.05.16           Wieczorem br. Boguchwał spotkał się ze swoim kręgiem Domowego Kościoła.

 
 
2014.05.17         Br. Jarosław pojechał dzisiaj do Koszarawy. W południe przyjechali z Mysłowic goście do br. Boguchwała. Późnym wieczorem z urlopu wrócił br. Innocenty

 
 
2014.05.18           Piąta Niedziela Wielkanocna. Br. Jarosław wyjechał do Chorzowa na doroczne Prowincjalne Spotkanie Braci Zakonnych. Nie będzie go aż do Środy.

 
 
2014.05.21           Wieczorem br. Innocenty udał się do Cieszyna aby rozpocząć Dzień Skupienia dla braci tamtejszej wspólnoty.

 
 
2014.05.23        Br. Boguchwał pojechał spowiadać siostry do Kamesznicy i Żabnicy. Na trzy dni przyjechała p. Aleksandra Eysymontt. Wieczorem br. Innocenty wziął udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła.

 
 
2014.05.25           Szósta Niedziela Wielkanocna. Dzisiaj przez cały dzień br. Innocenty głosił kazania w parafii koniakowskiej.

 
 
2014.05.26           Dzień Matki. Rano w naszej kaplicy celebrowaliśmy w intencji naszym mam, tak żyjących jak i zmarłych. Br. Jarosław pojechał do lekarza do Cieszyna a br. Innocenty najpierw spowiadać siostry do Jabłonkowa a następnie do Katowic gdzie wieczorem celebrował 30-todniową Mszę św. za zmarłą mamę.
 
 
2014.05.27           Br. Innocenty pojechał dzisiaj do Ustronia wyspowiadać siostry Boromeuszki.

 
 
2014.05.28           Żółta Panda dostała się dzisiaj w ręce blacharza. Dokonano kilku koniecznych już napraw. Prace wykonał p. Edward Kohut z Istebnej z Wojtoszów.

 
 
2014.05.29           Dzisiaj odwiedzili nas bracia postulanci pod wodzą swego magistra br. Walentego Piechaczka. Spotkaliśmy się przy grillu. Wieczorem br. Innocenty jako Ojciec Duchowny dekanatu istebniańskiego wziął udział w spotkaniu dekanalnym w Koniakowie.

 
 
2014.05.30           Br. Innocenty pojechał dzisiaj na 9 do Jaworzynki aby omówić z ks. Proboszczem Stanisławem Pindlem sprawę naszej pomocy duszpasterskiej dla jego parafii podczas nadchodzących wakacji. Chodzi przede wszystkim o msze św. niedzielne oraz ewentualnie msze św. sprawowane w kaplicy na Zapasiekach. Chyba że podejmą się tego kapłani moderatorzy turnusów Oazowych.

 
 
2014.05.31           Dzisiaj br. Innocenty i br. Jarosław pojechali razem ze wspólnotą koniakowską Franciszkańskiego Zakonu Świeckich na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i do Krakowa-Łagiewnik. Br. Boguchwał został poproszony o Mszę św. przez siostry Elżbietanki z Cieszyna i pojechał tam na 11 a wieczorem rozpoczął odpustowe głoszenie Słowa Bożego w parafii p.w. Dobrego Pasterza w Istebnej.
 

 
2014.06.01           Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Dzień Dziecka. Ze względu na to że dzisiaj br. Boguchwał posługuje jako kaznodzieja na odpuście Dobrego Pasterza w Istebnej do pomocy w naszej Pustelni poprosiliśmy br. Eligiusza Mazura z Jabłonkowa. Po porannej Mszy św. Br. Jarosław rozpoczął swój dobrze zasłużony urlop. Na 13 pojechaliśmy na obiad i na spotkanie z księżmi dekanatu do Istebnej.

 
 
2014.06.04           Dzisiaj w Jabłonkowie u Sióstr Elżbietanek rozpoczęła się kapituła wyborcza. Nasza wspólnota również modli się o dobry wybór nowej Matki Generalnej oraz sióstr radnych. Kapitule przewodniczy nasz Minister Prowincjalny br. Antonin Brząkalik. Późnym popołudniem otrzymaliśmy wiadomość iż nową Matką Generalną została s. M. Imelda Bojkova. Niech Pan Bóg błogosławi siostrom! My ten dzień przeżyliśmy wspólnie z braćmi z Koszarawy u nich w domu celebrując nasz wspólny Dzień Skupienia.

 
 
2014.06.05           Dzisiaj , po zakończeniu kapituły u Sióstr Elżbietanek w Jabłonkowie zawitał do nas Prowincjał. Wieczorem pojechaliśmy do Koniakowa spowiadać dzieci. Jak zawsze w pierwszy czwartek miesiąca.

 
 
2014.06.06           Dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodzi br. Dacjan Kuźma dlatego też pojechaliśmy do Cieszyna złożyć mu życzenia imieninowe. Po południu jak w każdy pierwszy piątek miesiąca pojechaliśmy spowiadać do Koniakowa.

 
 
2014.06.07           Pierwsza sobota miesiąca to spotkanie br. Innocentego ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Koniakowie. Na dzień skupienia przyjechała p. Aleksandra Eysymontt.

 
 
2014.06.08           Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Posługiwaliśmy dzisiaj w parafii w Istebnej (Br. Innocenty) oraz w parafii w Jaworzynce (br. Boguchwał)

 
 
2014.06.09           Ponownie pojechaliśmy do Cieszyna. Tym razem okazją do wyjazdu były imieniny zakonne br. Efraima Kostrzewy. Wieczorem ze względu na bierzmowanie na Trzycatku br. Boguchwał pojechał odprawić Mszę św. do Jaworzynki na Groń a br. Innocenty do Koniakowa.

 
 
2014.06.13           Święto św. Antoniego Padewskiego. Tradycyjnie już w czasie porannej Eucharystii w tym dniu w naszej kaplicy poświęciliśmy chleb św. Antoniego i rozdaliśmy go uczestnikom Mszy św. Po Mszy zaś odbyła się również tradycyjna już wspólna rekreacja w naszej salce.

 
 
2014.06.14           Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa wyspowiadać siostry.

 
 
2014.06.15           Uroczystość Najświętszej Trójcy. I ponowny wyjazd do Cieszyna. Tym razem swoje imieniny zakonne obchodzi tamtejszy przełożony i definitor naszej Prowincji br. Wit Chlondowski. Wieczorem przyjechała na rekolekcje p. Honorata Wojczyńska, malarka. Będzie z nami przez cały tydzień.

 
 
2014.06.16           Wieczorem br. Innocenty spotkał się ze swoim kręgiem Domowego Kościoła.

 
 
2014.06.17           Dzisiaj 25-lecie ślubu obchodzili nasi dobrodzieje państwo Ligoccy z Wyźranej. Br. Innocenty pojechał do Koniakowa na wieczorną Mszę św. aby koncelebrować w ich intencji Eucharystię. Po Mszy św. br. Innocenty pojechał do Cieszyna aby tam rozpocząć Dzień Skupienia we wspólnocie braci.

 
 
2014.06.18           Po południu wysiadło nam auto. Trzeba było szybko dzwonić do Koszarawy z prośbą o pożyczenie. Na szczęście się udało. Nasz samochód - czerwona Panda - został odholowany do mechanika do Istebnej, do p. Marcina Gazurka. Wysiadł kolejny raz zapłon i układ paliwowy.

 
 
2014.06.19           Uroczystość Bożego Ciała. Br. Boguchwał pomagał dzisiaj w Jaworzynce a br. Innocenty w Koniakowie. Wieczorem br. Innocenty pojechał jeszcze do Ustronia aby wyspowiadać siostry Boromeuszki.

 
 
2014.06.20           Br. Innocenty pojechał dzisiaj do dentysty. Wieczorem zarówno br. Boguchwał jak i br. Innocenty spotkali się ze swoimi kręgami Domowego Kościoła.

 
 
2014.06.21           Na krótkie skupienie przyjechał do nas dzisiaj ks. Adam Pukocz z Chorzowa razem z grupą 16 osób udzielających się w parafialnej grupie charytatywnej.. Po południu br. Boguchwał pojechał do Zabrza-Kończyc aby wziąć udział w jutrzejszym odpuście ku czci Bożego Ciała, podczas którego głosić będzie Słowo Boże. Br. Innocenty pojechał na 20 do Domu Rekolekcyjnego EMAUS w Koniakowie aby pomóc w spowiadaniu rekolektantów.

 
 
2014.06.22           Dwunasta Niedziela Zwykła. Br. Boguchwał głosił dzisiaj Słowo Boże na odpuście w Zabrzu-Kończycach a br. Innocenty podejmował w naszym domu gości. Byli to członkowie koniakowskiej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich którzy spotkali się na Mszy św. oraz po niej na rekreacji przy grillu. Po wszystkim pojechaliśmy oddać samochód do Koszarawy gdyż nasz został już podreperowany.

 
 
2014.06.23           Po śniadaniu oddaliśmy do mechanika drugi nasz samochód - żółtą Pandę.

 
 
2014.06.24           Wcześnie rano br. Innocenty pojechał do swego brata do Zatora aby razem z nim uregulować notarialnie sprawy spadkowe po śmierci mamy.

 
 
2014.06.25           Dzisiaj opuściła nas p. Honorata Wojczyńska.

 
 
2014.06.26           Po południu br. Innocenty pojechał do Istebnej do diabetologa. Wieczorem br. Boguchwał pojechał do Istebnej na spotkanie modlitewne wspólnoty Ogień Boży.

 
 
2014.06.27           Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano br. Boguchwał pojechał do Cieszyna, Kamesznicy i do Żabnicy aby wyspowiadać siostry zakonne a br. Innocenty odprawił Mszę św. w intencji Anny, córki naszych sąsiadów, państwa Bochynków.

 
 
2014.06.28           Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 
 
2014.06.29           Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Odpust w Jaworzynce na Groniu. Przez cały dzień kazania głosił w Jaworzynce br. Boguchwał. Po porannej Eucharystii u nas br. Innocenty pojechał z komunią św. do państwa Łysków na Wyrchczadeczkę i do p. Romka Czubaja do Koniakowa. Wieczorem br. Innocenty wyjechał na dwutygodniowe zastępstwo do Zabrza-Kończyc.

 
 
2014.06.30           Od dzisiaj zmienia się plan naszych celebracji porannych. Ze względu na zastępstwa w okolicznych parafiach postanowiliśmy, że od poniedziałku do środy włącznie Msze św. będą u nas odprawiane o godz. 8 a od czwartku do soboty o 7. W niedziele tradycyjnie o 7.30. To umożliwi nam odprawianie Mszy św. głównie w Koniakowie w pierwszej części tygodnia.
 

 
2014.07.01           Wieczorem po Mszy św. za zmarłą mamę katechetki z Koniakowa p. Barbary Zowady, urządziliśmy wspólnie grilla. Przyjechała na kilka dni znajoma br. Boguchwała, p. Agnieszka. będzie w naszym domu aż do czwartku

 
 
2014.07.03           Br. Jarosław pojechał do Cieszyna do lekarza.

 
 
2014.07.04           Odwiedziły nas dzisiaj dzieci z Oazy Dzieci Bożych z Chorzowa z parafii p.w. św. Jadwigi. Po południu na kilka dni przyjechały kolejne znajome br. Boguchwała: Alicja, Joanna i Anna. Wieczorem z racji pierwszego piątku miesiąca br. Boguchwał pojechał do Koniakowa na Godzinę św. i spowiedź.

 
 
2014.07.05           O 9 rano przyjechał elektryk sprawdzić co się dzieje z naszym bojlerem w piwnicy. Na 11 zjawiła się grupa dzieci z Tarnowskich Gór, które przebywają na rekolekcjach u państwa Bochynków na Wyrchczadeczce. Po południu br. Boguchwał w zastępstwie br. Innocentego pojechał do Koniakowa na spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 
 
2014.07.06           Czternasta Niedziela Zwykła. Po porannej Eucharystii br. Boguchwał pojechał z komunią św. do p. Łysków na Wyrchczadeczkę oraz do Koniakowa do p. Romka Czubaja.

 
 
2014.07.08           Wieczorem na swój dzień skupienia przyjechała s. Katarzyna z Jabłonkowa. Pozostanie z nami aż do jutrzejszego wieczora.

 
 
2014.07.10           Przyjechał na 3 dni jakiś gość do br. Boguchwała niestety nie zostało nigdzie odnotowane jego imię, nazwisko czy chociażby pseudonim ;-) Kronikarz nie miał skąd wziąć tych wiadomości gdyż zostały utajnione ;-)

 
 
2014.07.12           Br. Jarosław pojechał dzisiaj do mechanika, p. Marcina Gazurka w celu odłączenia napędu na tylne koła w żółtej pandzie. Ma to na celu zwiększenie oszczędności.

 
 
2014.07.13           Piętnasta Niedziela Zwykła. Dzisiaj na obiad zaprosił nas p. Józef Sikora, fundator naszej pustelni. Po porannej Mszy św. z komunią do chorych pojechał br. Jarosław. Odwiedził zarówno państwo Łysków jak i p. Romka Czubaja. Wieczorem br. Jarosław wraz z br. Boguchwałem pojechali do Cieszyna na rekreację imieninową br. Ernesta. Późnym wieczorem wrócił z zastępstwa w Zabrzu br. Innocenty.

 
 
2014.07.14           Br. Innocenty pojechał dzisiaj z samego rana na przegląd instalacji gazowej w czerwonej Pandzie do mechanika p. Władysława Poloka do Ustronia Nierodzimia i potem od razu do sióstr Boromeuszek aby je wyspowiadać.

 
 
2014.07.15           Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa do sióstr. Po południu pojechał również do Ustronia odebrać z Kserografu materiały na przygotowywane rekolekcje do Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Sandomierzu.

 
 
2014.07.16           Br. Boguchwał i br. Jarosław pojechali dzisiaj do Istebnej na pogrzeb jednego z naszych dobrodziejów. Br. Innocenty wcześnie rano wyjechał do Sandomierza na szkolenie dla Junioratu Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Po południu znowu pojawił się u nas elektryk aby walczyć z naszym nieposłusznym bojlerem. Wieczorem przyjechali na kilka dni kolejni anonimowi goście do br. Boguchwała.

 
 
2014.07.17           Br. Jarosław pojechał do Cieszyna do Lekarza.

 
 
2014.07.18           Dzisiaj przez naszą Pustelnię przewaliły się tłumy. Najpierw przybyła liczna grupa z pomorza, potem s. Serafina, służebniczka NMP przyprowadziła równie liczną grupę dzieci i młodzieży z Andziołówki i na koniec przyszli oazowicze z Zapasiek. Wszystkich podejmował br. Jarosław.

 
 
2014.07.20           Szesnasta Niedziela Zwykła. Znowu tłumy ludzi. Przyjechała mama i rodzeństwo br. Jarosława, byli goście br. Boguchwała a na 11 przyjechał z grupą młodzieży ze wspólnoty Zacheusz z Chorzowa Klimzowca br. Samuel Kukiełka. W międzyczasie br. Boguchwał pojechał z komunią św. do p. Łysków i do p. Romka Czubaja.

 
 
2014.07.22           Wieczorem br. Boguchwał pojechał odprawić imieninową Mszę św. za siostrę Brygidę, Służebniczkę, do Istebnej.

 
 
2014.07.23           Na cztery dni przyjechała na skupienie p. Anna Adamczyk. Późnym wieczorem z Sandomierza wrócił br. Innocenty. Jednak tylko się przepakował i od razu wyjechał na urlop.

 
 
2014.07.24           Tradycyjnie już w tym dniu wieczorem odprawiliśmy Mszę św. za śp. Martę Waszut i wraz z całym „klanem” Waszutów i Zowadów z Koniakowa urządziliśmy rekreację przy naszym grillu. Na tę okoliczność przyjechał z Katowic br. Syrach.

 
 
2014.07.26           Za zgodą ks. Proboszcza Jerzego Kiery br. Boguchwał celebrował dzisiaj polową Mszę św. na Tynioku.

 
 
2014.07.27           Siedemnasta Niedziela Zwykła. Z komunią św. do chorych pojechał dzisiaj br. Boguchwał. Zostaliśmy też zaproszeni na obiad do p. Kohutów do Istebnej. Z zaproszenia oczywiście skwapliwie skorzystaliśmy. Po obiedzie br. Jarosław udał się z komunią św. na Wyrchczadeczkę do p. Łysków i do Koniakowa do p. Romka Czubaja.

 
 
2014.07.28           Br. Boguchwał pojechał dzisiaj na Mlaskawkę poświęcić jeden z nowo postawionych domów, a później podejmował gości z rodziny. Br. Jarosław odstawił żółtą pandę do mechanika ponieważ coś zaczęła szwankować.

 
 
2014.07.29           Br. Boguchwał pojechał wieczorem wyspowiadać siostry służebniczki do Istebnej za kościół. Wieczorem z urlopu wrócił br. Innocenty.

 
 
2014.07.30           Przyjechał nas odwiedzić p. Jakub Skałka, maturzysta z Cieszyna. Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa wyspowiadać siostry

 
 
2014.07.31           Odbyła się dzisiaj kolejna kapituła domowa. Obecni byli wszyscy współbracia. Kapituła zakończyła się modlitwą za zmarłych współbraci i błogosławieństwem udzielonym przez br. Innocentego współbraciom.

 
 
2014.08.01           Tradycyjnie już z racji na przypadający dzisiaj pierwszy piątek miesiąca br. Boguchwał i br. Innocenty pojechali do Koniakowa na Godzinę Świętą i spowiedź dorosłych.

 
 
2014.08.02           Święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli czyli Odpust Porcjunkuli. Świętowaliśmy go hucznie razem z naszymi wiernymi najpierw przy ołtarzu a następnie w salce rekreacyjnej przy kawie i smakowitych słodkościach ofiarowanych przez p. Helenę Kohut. Br. Boguchwał pojechał na 9 do Jabłonkowa aby pomóc w spowiadaniu pielgrzymów a br. Innocenty dotarł do niego na Mszę św. o 11. Po Mszy św. celebrowanej przez naszego współbrata, br. Ezdrasza Biesoka zostaliśmy zaproszenia na uroczysty obiad do refektarza klasztornego Sióstr Elżbietanek. Po powrocie do domu br. Innocenty pojechał do Koniakowa na spotkanie z koniakowską wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich a br. Boguchwał przyjmował Gości w naszym domu: grupkę pielgrzymów z czeskiego Zaolzia.

 
 
2014.08.03           Osiemnasta Niedziela Zwykła. Po śniadaniu br. Boguchwał wyjechał do Ołdrzychowic Kłodzkich aby przeprowadzić tam rekolekcje zakonne dla Sióstr Franciszkanek Szpitalnych. Br. Jarosław pojechał z komunią św. do p. Romka Czubaja i do p. Łysków na Wyrchczadeczkę.

 
 
2014.08.04           Dzisiaj zawitał do nas br. Archanioł Borek, kleryk naszego seminarium duchownego w Katowicach Panewnikach. Będzie z nami aż do 14 sierpnia.

 
 
2014.08.07           Odwiedziła nas dzisiaj spora bo aż 85-osobowa grupa młodzieży oazowej z opiekunami, którzy swoje letnie rekolekcje przeżywają w Jaworzynce na Groniu.

 
 
2014.08.08           Po południu odwiedzili nas krewni br. Jarosława.

 
 
2014.08.09           Dzisiaj odwiedził nas p. Stanisław Knefel, kościelny z parafii Zabrze Kończyce. O 13 br. Innocenty celebrował w Koniakowie ceremonię ślubną nowożeńców Kawulok. Wieczorem z rekolekcji w Ołdrzychowicach Kłodzkich powrócił br. Boguchwał.

 
 
2014.08.10           Dziewiętnasta Niedziela Zwykła. Zostaliśmy zaproszeni na obiad poprawinowy do remizy w Koniakowie. Przedtem jednak br. Innocenty pojechał z posługą sakramentalną do p. Łysków i do p. Romka Czubaja.

 
 
2014.08.11           Na 11 bracia kapłani pojechali do Istebnej aby pomóc spowiadać młodzież oazową. Wieczorem przy naszej pustelni spotkaliśmy się przy grillu z p. Legierskimi z Koniakowa.

 
 
2014.08.12           Dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodzi br. Innocenty. Na Mszę św. poranną w intencji solenizanta przyjechała poza naszymi stałymi wiernymi cała niemal wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z Koniakowa. Było w sumie ok 90 osób! Ale dzięki zapobiegliwości góralskiej i zakonnej nikt nie odszedł nie ugoszczony J Każdy otrzymał po sporym kawałku tortu i filiżance, kubku, szklance kawy bądź herbaty. Po południu odstawiliśmy czerwoną pandę do serwisu do Istebnej.

 
 
2014.08.13           Rano br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa aby wyspowiadać siostry.

 
 
2014.08.14           Uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego - Patrona naszej diecezji bielsko-żywieckiej. Po śniadaniu opuścił nas br. Archanioł, za to po obiedzie zawitała do nas na kilka dni p. Aleksandra Niesyto z Katowic.

 
 
2014.08.15           Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość Patronalna naszej Prowincji oraz Odpust Parafialny na Trzycatku. Br. Innocenty pojechał już na Mszę św. na 11 a reszta braci dołączyła na uroczysty odpustowy obiad. Po południu br. Jarosław pojechał z komunią św. do p. Romka Czubaja i do p. Łysków.

 
 
2014.08.16           Br. Boguchwał przeprowadził dzisiaj u nas dzień skupienia dla KIK-u z Cieszyna. Wieczorem w naszej Pustelni spotkał się na Eucharystii klan Kilianów. Przyjechały osoby nie tylko z Polski ale również i z zagranicy.

 
 
2014.08.17           Dwudziesta Niedziela Zwykła. Odprawiwszy Mszę św. o godz. 17 w Koniakowie br. Boguchwał udał się na zasłużony miesięczny urlop. Po śniadaniu br. Jarosław udał się z komunią św. do p. Łysków i do p. Romana Czubaja.

 
 
2014.08.19           Na 19.30 br. Innocenty pojechał na spowiedź do Domu Rekolekcyjnego Emaus w Koniakowie.

 
 
2014.08.21           Naszą Pustelnię odwiedziła dzisiaj grupa dzieci z opiekunami z przyparafialnych półkolonii z Wisły Uzdrowiska. Po południu tradycyjnie jak przed odpustem św. Bartłomieja br. Innocenty udał się spowiadać do Koniakowa.

 
 
2014.08.22           Przed północą zawitał do nas br. Syrach. Wracał z podróży i chciał odwiedzić w Koniakowie licznych znajomych.

 
 
2014.08.23           Dzisiaj na Trójstyku miało miejsce spotkanie Trzech Narodów. Niestety z powodu licznych obowiązków nie mógł wziąć w nim udziału żaden z naszej wspólnoty. Za to wieczorem oczywiście br. Innocenty spowiadał przedodpustowo w Koniakowie.

 
 
2014.08.24           Dwudziesta pierwsza Niedziela Zwykła i Odpust św. Bartłomieja Apostoła w Koniakowie. W uroczystości odpustowej wziął udział zarówno br. Innocenty jak i br. Jarosław. Wcześniej br. Jarosław udał się z komunią św. do p. Łysków i do p. Romana Czubaja. Obaj wzięliśmy udział również w uroczystym obiedzie odpustowym.

 
 
2014.08.25           Dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodzi br. Ludwik Bujok. Pojechaliśmy więc z życzeniami do Cieszyna. Przy okazji zabraliśmy stamtąd br. Kryspina , który chce w naszej Pustelni spędzić kilka dni.

 
 
2014.08.27           Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa spowiadać siostry.

 
 
2014.08.28           Koło południa br. Jarosław wyjechał do Kobylin i do Miejskiej Górki a aby wziąć udział w uroczystości obłóczyn i pierwszej profesji w naszym Zakonie. Przy okazji zabrał do Katowic br. Kryspina.

 
 
2014.08.30           Dzisiaj nasz współbrat-senior br. Boguchwał obchodził 52 rocznicę urodzin. Solenizant jest na urlopie tak że rekreację zorganizowaliśmy we własnym gronie jedynie wieczorem po powrocie br. Jarosława z Kobylina.

 
 
2014.08.31           Dwudziesta druga Niedziela Zwykła. Po południu br. Innocenty udał się do Katowic aby w panewnickiej Bazylice celebrować Mszę św. w intencji swojej zmarłej mamy. Do naszych chorych z posługą udał się br. Jarosław.
 

 
2014.09.01           Pierwszy dzień września rozpoczął nowy rok szkolny. Wieczorem na 19 br. Innocenty pojechał do Ustronia aby wyspowiadać siostry Boromeuszki.

 
 
2014.09.03           Punktualnie o 10.30 stawiła się dzisiaj u nas grupa kilkunastu kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego ze swoim prefektem aby skorzystać z posługi sakramentalnej. Odbywają swoje rekolekcje przed rozpoczęciem roku akademickiego w swoim domu wypoczynkowym na Bobczonce.
 
 
2014.09.04           Na godzinę 9 rano br. Innocenty pojechał do Cieszyna do Sióstr Elżbietanek. Po powrocie na 16 pojechał jak zwykle w pierwszy czwartek miesiąca do Koniakowa aby spowiadać dzieci i młodzież gimnazjalną.

 
 
2014.09.05           Jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca br. Innocenty pojechał do Koniakowa na Godzinę Świętą oraz spowiedź dorosłych o godz. 16.

 
 
2014.09.06           Po śniadaniu zawitał do nas rodzony brat br. Innocentego z żoną i synem. Wyjechali po rekreacji poobiedniej. Wieczorem br. Innocenty wziął udział w spotkaniu wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Koniakowie. Miało miejsce odnowienie przyrzeczeń - profesja czasowa pierwszej grupy tercjarzy. Niemal wszyscy zdecydowali się na złożenie profesji wieczystej.

 
 
2014.09.07           Dwudziesta trzecia Niedziela Zwykła. Do p. Romka Czubaja z komunią pojechał br. Innocenty. Wieczorem przyjechał br. Gaudenty, który chce spędzić z nami kilka dni rekolekcyjnych.

 
 
2014.09.08           Na kilka dni przyjechał dzisiaj br. Walenty Piechaczek, nowo wybrany po kapitule prowincjalnej magister postulantów w Kobylinie. Chce w ten sposób przygotować się do swojej posługi. Wieczorem, na godz. 19 br. Innocenty pojechał na spotkanie modlitewne do Istebnej. Spotkał się również przy okazji z miejscowym ks. Proboszczem.

 
 
2014.09.10           Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa. Domu pilnowali br. Jarosław, br. Gaudenty oraz br. Walenty.

 
 
2014.09.11           Br. Jarosław pojechał do lekarza do Cieszyna.

 
 
2014.09.12           Po odbyciu swoich rekolekcji zakonnych opuścił nas br. Gaudenty. Wrócił do swojej posługi bibliotekarza w panewnickiej Bibliotece.

 
 
2014.09.13           Br. Innocenty wraz z br. Walentym pojechali wieczorem do Jaworzynki aby tam w kościele na Groniu koncelebrować Mszę św. w intencji Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Br. Walenty wygłosił z tej okazji okolicznościowe Słowo Boże.

 
 
2014.09.14           Dwudziesta czwarta Niedziela Zwykła i Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust na Kubalonce na który udaliśmy się we trzech: Br. Innocenty, br. Jarosław oraz br. Walenty, który zaraz po obiedzie odpustowym odjechał do Kobylina. Późnym wieczorem na swoje rekolekcje kapłańskie przyjechał ks. Krzysztof Tabor, były wikary koniakowski.

 
 
2014.09.16           Br. Innocenty wziął dzisiaj wieczorem udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła. Z urlopu powrócił br. Boguchwał.

 
 
2014.09.17           Po śniadaniu opuścił nas ks. Krzysztof Tabor. Po obiedzie odbyła się kolejna kapituła domowa. Kapituła zakończyła się modlitwą za zmarłych współbraci i błogosławieństwem udzielonym przez br. Innocentego współbraciom. Wieczorem na krótki dzień skupienia przyjechała s. Karolina, Elżbietanka z Cieszyna.

 
 
2014.09.18           Na swoje doroczne rekolekcje zakonne przyjechał do nas z Viareggio br. Daniel Waszek.

 
 
2014.09.20           O 11 br. Boguchwał celebrował Mszę św. dla grupy młodzieży z Wodzisławia Śląskiego, którzy przybyli wraz ze swoim katechetą. Wieczorem najpierw br. Boguchwał celebrował uroczystą Eucharystię z okazji 55 rocznicy ślubu a następnie br. Innocenty celebrował uroczystą Eucharystię w intencji 60-tej rocznicy ślubu. Po Mszy św. wraz z br. Jarosławem udali się na kolację z jubilatami do Karczmy Koniakowskiej.

 
 
2014.09.21           Dwudziesta piąta Niedziela Zwykła i Dożynki Gminne w Koniakowie. Z naszej wspólnoty wziął w nich udział br. Innocenty i br. Jarosław. Wieczorem na resztę urlopu pojechał br. Innocenty.

 
 
 
2014.09.22           Dzisiaj, jutro i pojutrze w naszym domu swoje rekolekcje kapłańskie będą przeżywać ks. Proboszcz z Istebnej, ks. Tadeusz Pietrzyk oraz ks. Proboszcz z Jaworzynki, ks. Stanisław Pindel. Nauki będzie im głosił br. Boguchwał.

 
 
2014.09.23           Swoje rekolekcje zakonne i pobyt w naszej wspólnocie zakończył dzisiaj br. Daniel.

 
 
2014.09.25           Br. Jarosław wraz z br. Boguchwałem pojechali dzisiaj do Korbielowa do Dominikanów aby tam wziąć udział w spotkaniu męskich osób zakonnych z ks. Bp Ordynariuszem.

 
 
2014.09.26           Br. Jarek pojechał dzisiaj do Cieszyna do lekarza. Br. Innocenty wrócił z urlopu.

 
 
2014.09.27           Swoje zakonne rekolekcje rozpoczęła dzisiaj s. Franciszka Polak, Elżbietanka pracująca w nuncjaturze w Pradze czeskiej. Br. Boguchwał pojechał do Jasła pobłogosławić parze małżeńskiej ze swojej rodziny.

 
 
2014.09.28           Dwudziesta szósta Niedziela Zwykła. Br. Boguchwał powrócił wieczorem z Jasła.

 
 
2014.09.29           Swoje imieniny zakonne obchodził dzisiaj br. Rafał Kogut należący obecnie do wspólnoty w Cieszynie. Udaliśmy się zatem do Cieszyna na imieninowy obiad. W drodze powrotnej br. Innocenty zatrzymał się w Jabłonkowie aby wyspowiadać siostry.
 

 
2014.10.01           Rozpoczął się październik, miesiąc różańcowy. Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tym chcemy się modlić tą modlitwą wraz z naszymi wiernymi. Będziemy się spotykać podczas wieczornej modlitwy Adoracji. Dzisiaj rozpoczęliśmy wspólną modlitwę z Maryją w jej różańcu.

 
 
2014.10.02           Pierwszy czwartek miesiąca więc br. Innocenty wraz z br. Boguchwałem pojechali spowiadać dzieci i gimnazjalistów do Koniakowa. Po Mszy św. br. Innocenty został w Koniakowie na spotkaniu dekanalnym, na którym omówiono bieżące sprawy dekanatu istebniańskiego.

 
 
2014.10.03           Od dzisiaj nasz terminarz będzie funkcjonował również w Internecie na stronach udostępnianych przez Google. Wierzymy że usprawni to znacząco nasze posługiwanie wiernym, gdyż nie będą musieli po kilka razy dzwonić do nas do domu lecz od razu będzie istniała możliwość sprawdzenia na smartfonie dostępności terminu, który chcą dla siebie wybrać. Dzisiaj po obiedzie wyjechała s. Franciszka. Po południu bracia Innocenty i Boguchwał udali się do Koniakowa na Godzinę Święta i spowiedź. Br. Jarosław pojechał na Transitus i na rekreację do Cieszyna.

 
 
2014.10.04           Uroczystość świętego Ojca naszego Franciszka z Asyżu. Br. Jarosław pojechał do Katowic-Panewnik aby wziąć udział w uroczystości ślubów wieczystych. Dzisiaj również pierwsza sobota miesiąca więc w Koniakowie odbyło się uroczyste spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Podczas tej uroczystości profesję wieczystą złożyli pozostali świeccy Franciszkanie, którzy nie mogli tego uczynić w zeszłym miesiącu. Wracając z Katowic br. Jarosław zabrał jutrzejszego naszego odpustowego kaznodzieję, br. Hugona Prochonia.

 
 
2014.10.05           Dwudziesta siódma Niedziela Zwykła a u nas odpust św. Franciszka. Porannej Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił br. Hugon Prochoń, ze wspólnoty w Koszarawie. Po Mszy św. odbyła się tradycyjna rekreacja dla wszystkich jej uczestników. Po rekreacji br. Boguchwał pojechał z komunią św. do Koniakowa do p. Romka Czubaja. O 10 br. Innocenty odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Teresy i Jana Łysków z Wyrchczadeczki z okazji ich 25 rocznicy ślubu. O godz. 13 zjechali się do nas wszyscy kapłani dekanatu i w tym miłym towarzystwie spędziliśmy godziny popołudniowe na posiłku i rekreacji. W kuchni w tym roku pomagały nam p. Jadwiga Juroszek i Jadwiga Mocigemba z Istebnej. Po wszystkim pojechaliśmy jeszcze na chwilę pogościć się w Hotelu Jano gdzie świętowali p. Łyskowie.

 
 
2014.10.07           Czerwona Panda poszła do przeglądu i wymiany tych elementów które się zużyły. Wieczorem br. Innocenty spotkał się ze swoim kręgiem Domowego Kościoła na Zaolziu.

 
 
2014.10.09           Dopiero dzisiaj czerwona Panda wróciła z przeglądu. Okazało się że wymaga kilku napraw.

 
 
2014.10.10           Dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodzi br. Anioł Zieliński, przełożony w Koszarawie. Dobrym zwyczajem udaliśmy się tam na obiad z życzeniami. Wróciliśmy na nabożeństwo różańcowe.

 
 
2014.10.12           Dwudziesta ósma Niedziela Zwykła. Dzień Papieski. Br. Jarosław wyjechał dzisiaj na swoje rekolekcje zakonne do Leżajska a br. Innocenty na kolejny turnus Szkoły dla Spowiedników. Po drodze br. Innocenty pojechał z komunią św. do Koniakowa, do p. Romka Czubaja. Ze względu na brak w tym tygodniu auta w Pustelni br. Boguchwał będzie skazany na stabilitas loci ;-)

 
 
2014.10.17           Wieczorem br. Boguchwał wziął udział w spotkaniu swojego kręgu Domowego Kościoła.

 
 
2014.10.18           Po zakończeniu rekolekcji br. Jarosław pojechał odwiedzić rodzinę w Stalowej Woli. Br. Innocenty wrócił z zajęć w Szkole dla Spowiedników.

 
 
2014.10.19           Dwudziesta dziewiąta Niedziela Zwykła. Dzisiaj odpust na Stecówce. Dzisiaj też zmarł p. Roman Czubaj, do którego od dłuższego czasu jeździliśmy z komunią św. Przy jego śmierci był obecny br. Boguchwał, który pojechał tam tradycyjnie z posługą w drodze na obiad odpustowy na Stecówkę. Niech odpoczywa w pokoju.

 
 
2014.10.20           W dniu dzisiejszym w naszym domu przeżywała swój dzień skupienia pierwsza grupa braci ze wspólnoty w Cieszynie. Konferencję wygłosił im br. Boguchwał. Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa spowiadać siostry. Późnym wieczorem wrócił z krótkiego urlopu br. Jarosław.

 
 
2014.10.21           Dzisiaj w naszym domu obchodzi swoją 37 rocznicę urodzin br. Jarosław. Solenizanta polecaliśmy Bożej Opatrzności podczas porannej Eucharystii. Po uroczystym obiedzie br. Innocenty udał się na ostatnią już część swego tegorocznego urlopu.

 
 
2014.10.22           Dzisiaj dzień skupienia w naszym domu przeprowadziła druga grupa braci z Cieszyna. Podobnie jak dla pierwszej konferencję wygłosił im br. Boguchwał.

 
 
2014.10.23           Dzisiaj pozytywnie przegląd rejestracyjny przeszła żółta Panda. Na kilka dni przyjechała do nas na rekolekcje s. Teresa Wintel, urszulanka.

 
 
2014.10.25           Po obiedzie odwiedzili nas mama i rodzeństwo br. Jarosława.

 
 
2014.10.26           Trzydziesta Niedziela Zwykła. W zasadzie nie działo się nic szczególnego, gdyż niedziela przebiegła nam spokojnie.

 
 
2014.10.27           Po obiedzie opuściła nas s. Teresa, któ®a zakończyła swoje rekolekcje zakonne.

 
 
2014.10.29           Zdecydowanie wcześniej niż w latach ubiegłych trzeba było wywieźć szambo. I dokonało się to właśnie dzisiaj.

 
 
2014.10.30.          Br. Jarosław udał się dzisiaj do Cieszyna do Lekarza.

 
 
2014.10.31           Br. Boguchwał pojechał dzisiaj do sióstr do Kamesznicy i do Żabnicy aby je wyspowiadać. Po południu zaś pojechał do Koniakowa na 16 na spowiedź. Br. Innocenty wracając z urlopu zajechał do Jabłonkowa aby wyspowiadać siostry. Zakończyliśmy nabożeństwa różańcowe, w których wzięła udział stosunkowo liczna grupa wiernych, głównie z Wielkiego Potoka, Zapasiek i Krzyżówki. Niektórzy starali się być codziennie. Wyróżnić chyba należy małą Marysię Gorzołkową z Wielkiego Potoku, która obecna była prawie na wszystkich nabożeństwach.
 

 
2014.11.01           Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem pojechaliśmy całą wspólnotą do Cieszyna aby świętować imieniny br. Jonatana Stanka. Potem, na 15 wróciliśmy do Koniakowa aby wziąć udział w nabożeństwie i procesji na cmentarz. Po procesji br. Innocenty i br. Boguchwał wspólnie odprawili Mszę św. w koniakowskim kościele parafialnym i po niej wszyscy zostaliśmy zaproszeni na kolację do ks. Proboszcza Jerzego Kiery. Wieczorem u nas w domowej kaplicy odprawiliśmy nabożeństwo różańcowe za zmarłych. Będziemy je odprawiać przez całą oktawę. Czyli wszystko tak samo jak w zeszłym roku ;-)

 
 
2014.11.02           Br. Jarosław i br. Boguchwał pojechali dzisiaj na groby swoich bliskich.

 
 
2014.11.03           Br. Jarosław został w domu i dzisiaj pojechał do Katowic do Lekarza. Wieczorem przyjechał do Sióstr Boromeuszek dokąd pojechał także br. Innocenty aby świętować z Siostrami uroczyste wspomnienie ich patrona św. Karola Boromeusza.

 
 
2014.11.05           Dzisiaj na 3 dni skupienia przyjechała do nas p. Aleksandra Eysymontt.

 
 
2014.11.06           Z racji pierwszego czwartku pojechaliśmy spowiadać dzieci do Koniakowa.

 
 
2014.11.07           Z racji pierwszego piątku miesiąca pojechaliśmy do Koniakowa na Godzinę Świętą i spowiadać dorosłych. Przed obiadem wyjechała p. Aleksandra Eysymont a przyjechała na swoje dni skupienia p. Wanda Kiołbasa.

 
 
2014.11.08           Punktualnie na 8 rano zjawili się u nas okoliczni myśliwi i br. Boguchwał odprawił dla nich polową Mszę św. na tarasie. Br. Innocenty pojechał do Rudy Śląskiej na pogrzeb taty br. Paschazjusza Tarabury. W okolicach obiadu przybył w odwiedziny ks. Adam Pukocz z grupą 8 osób, współpracowników świeckich ze swojej parafii. Po południu z racji pierwszej soboty miesiąca br. Innocenty był na spotkaniu koniakowskiej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 
 
2014.11.09           Trzydziesta druga Niedziela Zwykła. Po obiedzie wyjechała p. Wanda Kiołbasa.

 
 
2014.11.10           O godzinie 10 w naszej kaplicy miała miejsce uroczystość rozpoczęcia nowicjatu we Franciszkańskim Zakonie Świeckich p. Berty Waszut z Koniakowa. Później przyjechali na dwa dni goście do br. Jarosława. Wieczorem br. Innocenty spotkał się ze swoim kręgiem Domowego Kościoła na Kubalonce.

 
 
2014.11.11           Święto Niepodległości. Poranną Eucharystię sprawowaliśmy w intencji Ojczyzny. O 13 zjawił się p. Jacek Ligocki i sprawdził nasz piec c.o. Wieczorem zostaliśmy zaproszeni na kolację do p. Dagmary Czubajowej, żony śp. Romka Czubaja.

 
 
2014.11.12           Na rekolekcje z postem Daniela przyjechała p. Jadwiga Mazurkiewicz z Katowic. Br. Jarosław pojechał do Ustronia i do Cieszyna do lekarzy. Br. Innocenty pojechał do Katowic zapłacić za pomnik na grobie mamy.

 
 
2014.11.13           Br. Innocenty pojechał do Jabłonkowa spowiadać Siostry.

 
 
2014.11.14           Br. Boguchwał pojechał do Kamesznicy i do Żabnicy spowiadać Siostry. Wieczorem spotkał się ze swoim kręgiem Domowego Kościoła.

 
 
2014.11.15           Dzisiaj ponownie w naszej Pustelni zorganizowaliśmy kapitułę domową. Kapituła zakończyła się modlitwą za zmarłych współbraci i błogosławieństwem udzielonym przez br. Innocentego.

 
 
2014.11.16           Trzydziesta trzecia Niedziela Zwykła. Br. Boguchwał wyjechał dzisiaj do Leżajska na swoje rekolekcje zakonne.

 
 
2014.11.17           Dzisiaj święto św. Elżbiety Węgierskiej, patronki jabłonkowskich Sióstr Elżbietanek. Pojechaliśmy na uroczysty obiad i na rekreację

 
 
2014.11.20           Br. Jarosłąw, jako wikary domu, pojechał dzisiaj do Kalwarii Zebrzydowskiej na spotkanie przełożonych. Będzie tam aż do soboty włącznie. Br. Innocenty nie mógł jechać z powodu chorej nogi.

 
 
2014.11.21           Z Leżajska wrócił br. Boguchwał. Okazało się że po drodze, najprawdopodobniej na dworcu PKP w Rzeszowie został okradziony z wszystkich dokumentów. Czeka go więc od poniedziałku ich mozolne odzyskiwanie w urzędach.

 
 
2014.11.23           Trzydziesta czwarta Niedziela Zwykła i Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj swoje rekolekcje z postem Daniela zakończyła u nas p. Jadwiga Mazurkiewicz.

 
 
2014.11.26           Dzisiaj pojechaliśmy do Koszarawy na wspólny dwudniowy Dzień Skupienia. Prowadził go br. Ludwik Bujok.

 
 
2014.11.28           Br. Boguchwał zaraz po Mszy św. porannej pojechał do sióstr w Kamesznicy i Żabnicy a br. Innocenty do sióstr do Jabłonkowa.

 
 
2014.11.29           Podobnie jak w roku ubiegłym tak i w tym ks. Proboszcz Jerzy Kiera poprosił nas o pomoc w kolędowaniu. Dzisiaj więc ruszyła kolęda w Koniakowie. Br. Innocenty od godz. 9 kolędował na trasie: Tyniok i Wyrobiska, natomiast br. Boguchwał na trasie: Gołówka i Pietraszyna.

 
 
2014.11.30           Pierwsza Niedziela Adwentu. Kolędowaliśmy dzisiaj od godz. 13 w następującym porządku: br. Innocenty: Pańska Łąka (od rodziny Śleziak nr 495 do Podłąki) a br. Boguchwał: Kosarzyska (od rodzin Rucki nr 891 do Fiedor nr 897).
 

 
2014.12.01           Br. Innocenty pojechał dzisiaj do Ustronia aby wygłosić siostrom Boromeuszkom rekolekcje adwentowe. Ponieważ dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodzi br. Eligiusz Mazur tak więc br. Jarosław z br. Boguchwałem z domu a br. Innocenty z Ustronia pojechaliśmy do Jabłonkowa na wieczorną rekreację.

 
 
2014.12.02           Na swoje rekolekcje zakonne przyjechała do nas s. Noela, sercanka z Kamesznicy.

 
 
2014.12.04           Po obiedzie wyjechała s. Noela. Br. Boguchwał najpierw pojechał na 10 na Mszę św. do Koniakowa w intencji górników a potem pojechał na 16 spowiadać dzieci i młodzież gimnazjalną do Koniakowa. Późnym wieczorem wrócił z Ustronia br. Innocenty.

 
 
2014.12.05           Jak zwykle w pierwszy piątek miesiąca byliśmy dzisiaj w Koniakowie na Godzinie Świętej i spowiedzi dorosłych.

 
 
2014.12.06           Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca br. Innocenty pojechał dzisiaj najpierw na 11 na Dzień Wspólnoty Oazy i Domowego Kościoła do Istebnej a następnie do Koniakowa na comiesięczne spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W tym czasie br. Boguchwał kolędował w Koniakowie na trasie: Mała Łączka, Chrechlówki, Cisowe.

 
 
2014.12.07           Druga Niedziela Adwentu. Kolędowaliśmy dzisiaj według planu, czyli: br. Innocenty Zimna Woda (od p. Bogłowski), Podżurówka a br. Boguchwał: Szańce, Centrum ( od Muszkiet 767).

 
 
2014.12.09           Dzisiaj pojechaliśmy do Katowic aby wziąć udział w ceremonii pogrzebowej naszego współbrata br. Sylwestra Haśnika. Requiescat in Pace!

 
 
2014.12.10           Dzisiaj odbył się u nas dzień skupienia na który przybyli również bracia ze wspólnoty w Koszarawie. Konferencję wygłosił br. Boguchwał.

 
 
2014.12.12           Br. Boguchwał spotkał się dzisiaj ze swoim kręgiem Domowego Kościoła.

 
 
2014.12.13           Kolędowania ciąg dalszy. Dzisiaj br. Innocenty od 9 Tkoczówka, Deje, Bryje natomiast br. Boguchwał Legiery, Grapka (do 601 Legierski).

 
 
2014.12.14           Trzecia Niedziela Adwentu. I niedzielna powtórka z soboty. Plan kolędy na dzisiaj: Br. Innocenty od 13 Kadłuby od 711 (rodz. Kamiński) a br. Boguchwał: Wołowa, Podplenisko (do rodziny Juroszek 500).

 
 
2014.12.16           Dzisiaj br. Jarosław pojechał do kardiologa do Ustronia. Br. Boguchwał przeprowadził dzień skupienia dla pierwszej grupy braci z Cieszyna.

 
 
2014.12.17           Br. Innocenty spotkał się dzisiaj ze swoim kręgiem Domowego Kościoła w Koniakowie.

 
 
2014.12.18           Na 18 br. Boguchwał pojechał do Istebnej na modlitewne spotkanie wspólnoty Ogień Boży. Br. Innocenty pojechał do Koszarawy na spowiedź.

 
 
2014.12.19           Br. Innocenty od rana przez cały dzień spowiadał w Sopotni. Br. Boguchwał najpierw pojechał do Kamesznicy i Żabnicy a po południu przeprowadził dzień skupienia dla drugiej grupy braci z Cieszyna.

 
 
2014.12.20           Kolejna sobota kolędowania w Koniakowie. Dzisiaj br. Innocenty od 9 Szańce, Centrum Góra (od Hudziak 628) a br. Boguchwał Deje (od Miciński 810).

 
 
2014.12.21           Czwarta Niedziela Adwentu i kolejne kolędowanie po Koniakowie. Tym razem br. Innocenty od 13 Rdzawka, Zabagna  (od rodziny Hankus 715) a br. Boguchwał: Stoczek,  Polana.

 
 
2014.12.22           Ostatnia prosta do Świąt. Rozpoczęło się spowiadanie na całego. Dzisiaj obaj nasi bracia kapłani od 16 spowiadali w Koniakowie.

 
 
2014.12.23           Br. Boguchwał pojechał dzisiaj na 8 rano spowiadać do Jeleśni a br. Innocenty na 16 do Koniakowa. Br. Jarosław przygotowuje dom do Świąt.

 
 
2014.12.24           Wigilia Bożego Narodzenia. Wcześnie rano br. Innocenty pojechał do Koniakowa na spowiedź a następnie do Ustronia w tym samym celu. Przywiózł wiele rozmaitych prezentów i darów stołu od Sióstr Boromeuszek. Br. Boguchwał od rana spowiadał w Koniakowie. Wieczorem tradycyjnie już udaliśmy się do Cieszyna na kolację wigilijną wraz z tamtejszą wspólnotą. Po drodze zajechaliśmy do ks. Dziekana Jerzego Kiery z życzeniami świątecznymi. O 17 zebraliśmy się w kościele cieszyńskim na wspólnych Nieszporach. Potem była kolacja wigilijna, wspólne kolędowanie przed żłóbkiem Pana i rekreacja. o 23 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Koniakowa na Pasterkę.

 
 
2014.12.25           Uroczystość Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy ją wspólnym przeżywaniem uroczystej Pasterki w koniakowskim kościele parafialnym. Na obiad tradycyjnie już udaliśmy się całą wspólnotą w gości do Koniakowa, do p. Zowadów. Od nich równie tradycyjnie pojechaliśmy na podwieczorek do fundatorów naszej Pustelni, p. Sikorów z Istebnej z Beskidu. Wieczorem br. Boguchwał pojechał z życzeniami do mamy a br. Innocenty i Jarosław do Cieszyna z życzeniami do br. Natalisa Falkusa, który świętuje swe imieniny zakonne w tym dniu już na nowym miejscu.

 
 
2014.12.26           Święto Świętego Szczepana Pierwszego Męczennika. Na porannej Mszy św., której przewodniczył br. Innocenty było tradycyjne poświęcenie owsa. Br. Boguchwał i br. Jarosław pojechali do swoich mam i rodzeństwa.

 
 
2014.12.27           Święto Świętego Jana Apostoła. Na porannej Mszy św. poświęciliśmy zgodnie z tradycją dwie butelki czerwonego wina. Po śniadaniu br. Boguchwał udał się na kolędę na trasie: Gąszcz, Bombolówka, Jasiówka, Podplenisko.

 
 
2014.12.28           Niedziela Świętej Rodziny. Z tego powodu wypadło z kalendarza liturgicznego Święto Świętych Młodzianków Męczenników. Jednak po Mszy św. odbyło się tradycyjne błogosławieństwo dzieci. Podobnie jak wczoraj tak i dzisiaj od rana br. Boguchwał kolędował w Koniakowie. Tym razem była to trasa: Szkatułka, Gronik II, M. Potoki. Br. Innocenty pojechał na poświąteczne i urodzinowe odwiedziny do swojego brata do Zatoru.

 
 
2014.12.29           I dzisiaj br. Boguchwał kolędował w Koniakowie na trasie Rupienka (od Pogorzelski 367). Była to już ostatnia kolęda w tym roku. Bogu niech będą dzięki! Po południu wrócił br. Innocenty.

 
 
2014.12.30           Dzisiaj br. Innocenty rozpocząć musiał kurację zastrzykową. Dwa razy dziennie jedzie do Istebnej do pielęgniarki na zastrzyk sterydowy z powodu zapalenia nerwu śródżebrowego. Z powodu bólu nie mógł wziąć udziału w obiedzie na który zaprosili nas dzisiaj p. Gorzołkowie z Jaworzynki Krzyżówki.

 
 
2014.12.31           Ostatni Dzień Roku - Wspomnienie św. Sylwestra papieża. Wieczorem całą wspólnotą udaliśmy się do Koniakowa na liturgiczne nabożeństwa zakończenia i podsumowania minionego roku. Noc sylwestrową spędziliśmy spokojnie w domu.
 
 
 Ciąg dalszy czytaj   Kronika - Rok 2015

Oglądaj w Galerii   Kronika - Wpisy Gości

 

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego