KRONIKA - ROK 2001 - ROMITORIUM FRANCISZKAŃSKIE W JAWORZYNCE

Przejdź do treści

Menu główne:

KRONIKA - ROK 2001

Kronika

KRONIKA PUSTELNI
(OKRES WIELUŃSKI)


O genezie powstania pustelni czytaj TUTAJ


ANNO DOMINI 2001


2001.10.27 Wraz z naszą instalacją w Wieluniu, rozpoczęliśmy poszukiwanie domu który docelowo stałby się naszą pustelnią. O. Rafał, ufny w moc modlitwy rozesłał listownie prośbę do ponad 30 klasztorów mniszek, aby te modliły się o znalezienie domu.

 Z rekolekcji dla dziewcząt w Częstochowie, o. Syrach przyniósł wiadomość, że rodzice jednej z sióstr Służebniczek są gotowi ofiarować dom w Jaworzynce na potrzeby romitorium. To radosna wiadomość! Postanowiliśmy pojechać do Jaworzynki, zobaczyć dom a później cała sprawę przedstawić o. Prowincjałowi.

2001.11.05 Poniedziałek. O. Rafał i Syrach pojechali zobaczyć dom w Jaworzynce. Przy kościele w Istebnej czekał na nich p. Sikora i s. Bartłomieja Służebniczka z Częstochowy, którzy chcą nam ofiarować swój dom. Gdy zajechaliśmy na Śliwkulę, ujrzeli na dużej polanie murowany jednorodzinny dom wraz ze stodołą Państwo Sikoro wie dwadzieścia lat temu wybudowali nowy dom w Istebnej i dlatego ten dom był niezamieszkany. Stan domu na Śliwkuli był dobry, ale wymagający gruntownego remontu i dostosowania do potrzeb klasztoru. Wrażenie było bardzo dobre i będący tam bracia doszli do wniosku, że to jest właśnie to tak długo szukane miejsce na pustelnię. Państwo Sikorowie oświadczyli, że jeśli Prowincja jest gotowa przyjąć ten dom na klasztor to oni są gotowi go ofiarować wraz z kawałkiem przylegającej do niego ziemi.

2001.11.26 O. Rafał, który został mianowany koordynatorem w naszej wspólnocie wziął udział w posiedzeniu Definitorium na którym poinformował o możliwości otrzymania domu w Jaworzynce. Wstępnie zaakceptowano tę donację, zobowiązując o. Def. Antonina do oględzin domu. Odwiedził nas o. Wikariusz Bonawentura, z który ustaliliśmy wiele spraw organizacyjnych, między innymi sposób rozliczania się z gwardianem klasztoru wieluńskiego.

  Termin oficjalnej inauguracji romitorium ustalono na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia.

2001.12.07 Piątek. O. prowincjał Józef i o. Rafał odwiedzili państwo Sikorów w Jaworzynce, oraz zobaczyli dom, który ma być w przyszłości pustelnią. Wrażenie o. Prowincjała było bardzo pozytywne, dlatego też zapadła wtedy ostateczna decyzja o usytuowaniu romitorium naszej Prowincji w Jaworzynce na Śliwkuli.

2001.12.09 Mszą św. o godz. 10.00 w kaplicy zakonnej w Wieluniu o. Prowincjał Józef Czura oficjalnie zainaugurował działalność romitorium, które dedykowano matce Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.

2001.12.24 Pierwsze święta Bożego Narodzenia we wspólnocie romitoryjnej. W adwencie pomagaliśmy w pracach duszpasterskich, o. Rafał wygłosił dwie serie rekolekcji a o. Wojciech jedną Było też sporo spowiedzi na miejscu w klasztorze. O. Syrach wyjechał z o. Prowincjałem do Paryża (gdzie służył jako tłumacz na zjeździe UFME) i Niemiec. W drodze powrotnej mieli wypadek samochodowy (bryła lodu oderwała się z Tira i uderzyła w przednią szybę) i tylko cudem uratowali swoje życie. W przyszłym roku o. Rafał będzie głosił rekolekcje zakonne w naszej Prowincji.


Ciąg dalszy czytaj Kronika - Rok 2002

Oglądaj w Galerii  Kronika - Wpisy Gości


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego