INTENCJE MSZALNE - ROMITORIUM FRANCISZKAŃSKIE W JAWORZYNCE

Przejdź do treści

Menu główne:

INTENCJE MSZALNE

Każdego dnia w godzinach porannych (w niedzielę i uroczystości o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 6.50) we Wspólnocie Romitorium, jak w każdym innym klasztorze Braci Mniejszych, gromadzimy się na wspólnym celebrowaniu Najświętszej Ofiary, Eucharystii, Mszy św. Ponieważ obecnie Wspólnotę Romitorium tworzą trzej bracia, w tym dwaj bracia kapłani, istnieje więc możliwość zamawiania Mszy św., które będą celebrowane przy ołtarzu w naszej Pustelni.

W miarę możliwości przyjmujemy do odprawienia Msze św. Gregoriańskie i tzw. Msze św. Do Dworu Niebieskiego.

Msze św. Gregoriańskie to sięgająca przełomu szóstego i siódmego wieku tradycja Kościoła, polegająca na odprawieniu 30 Mszy świętych w intencji jednej osoby zmarłej przez 30 kolejnych dni. Nazwa pochodzi od imienia świętego papieża Grzegorza Wielkiego (zmarłego w 604 r.). Miał on widzenie zmarłego zakonnika imieniem Justus, cierpiącego w czyśćcu. Pod wpływem tego widzenia święty Papież przez 30 kolejnych dni odprawiał Mszę św. w jego intencji. Tradycja głosi, iż modlitwa Grzegorza Wielkiego okazała się skuteczna, i ten sposób modlitwy za zmarłych na stałe wpisał się w pobożność i życie liturgiczne Kościoła.

Msze św. sprawowane Do Dworu Niebieskiego to tradycja podobna do Mszy św. Gregoriańskich, jednak tutaj 30 Mszy św. odprawionych codziennie przez kolejnych 30 dni sprawowanych jest w intencji z prośbą o błogosławieństwo dla osoby żyjącej.

Przyjmujemy także do odprawienia Msze św. na konkretny termin, jak i bez konkretnej daty celebracji (w najbliższym możliwym dniu), w różnych intencjach, zarówno za żyjących jak i za zmarłych.

Msze św. można zamawiać i wszelkie szczegóły uzgadniać osobiście w naszej Pustelni, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej.

W przypadku Mszy św. Gregoriańskich, Do Dworu Niebieskiego i terminowych, ze względu na związaną z tym każdorazowo konieczność uzgodnienia proponowanych terminów z naszym kalendarzem możliwy jest wyłącznie osobiście lub telefonicznie. Telefon pod który można dzwonić jest następujący: +48-512669929. Prosimy jednak o wyrozumiałość: ze względu na charakter naszego Domu nie odbieramy telefonu w czasie modlitwy, posiłków oraz innych spotkań wspólnotowych. Jeśli zaś nie odbieramy, znaczy to tylko tyle, że należy spróbować zadzwonić w innym czasie, najlepiej po wcześniejszym zaznajomieniu się z naszym Aktualnym Programem Dnia.  

Każda przyjęta i potwierdzona Msza św. zostanie odprawiona w terminie ustalonym indywidualnie z Ofiarodawcą.


Msze św. bezterminowe można zamawiać osobiście w Pustelni, za pośrednictwem telefonu oraz poczty tradycyjnej lub poczty elektronicznej. Adresy pocztowe (również poczty elektronicznej) można znaleźć w zakładce KONTAKT. Przy zamawianiu prosimy o dokładne podanie następujących informacji: Imię i Nazwisko osoby zamawiającej Mszę św.; jej dokładny adres pocztowy (w celu wysłania potwierdzenia; w przypadku jego braku potwierdzenie wyślemy na adres poczty elektronicznej); treść intencji; ewentualne inne dane konieczne do zidentyfikowania Ofiarodawcy i skojarzenia go z przesłaną ofiarą stypendialną. Jednocześnie zapewniamy, iż uzyskane w ten sposób informacje teleadresowe i inne, po jednorazowym wykorzystaniu ich w w/w celach, nie są ani gromadzone ani udostępniane osobom trzecim, lecz ulegają skasowaniu.

Ofiarę stypendialną można wpłacać na konto, które podamy w e-mailu zwrotnym, lub posłać przekazem pocztowym na adres: Pustelnia Franciszkanów, 43-476 Jaworzynka, Jaworzynka 425. W ten sposób można również zamówić Mszę św. bezterminową, podając treść intencji w miejscu przeznaczonym na korespondencję na odwrocie blankietu przekazu pocztowego.

Na pytanie o "wysokość ofiary" odpowiadamy zawsze, iż "ofiara znaczy ofiara" lub jeszcze bardziej precyzyjnie: "ofiara to ofiara dowolna". Nie wyznaczamy i nie sugerujemy żadnej konkretnej kwoty jaką należy złożyć na ten cel, prosimy jednak uwzględnić fakt, iż w przypadku Mszy św. Gregoriańskich oraz sprawowanych Do Dworu  Niebieskiego jest to 30 Mszy św.

Niech Pan obdarzy Was swoim pokojem!Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego